Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

dziwnie przygasająca kontrolka oleju


Gość wojtekgzk

Rekomendowane odpowiedzi

Gość wojtekgzk

Witam, mam dziwny problem z czerwonymi kontrolkami olej i STOP

Gdy przekręcam kluczyk wszystkie kontrolki świecą tak samo jasno

Po odpaleniu silnika, kontrolka oleju i STOP nie gaśnie, mimo że poziom oleju na wyświetlaczu jest full (na bagnecie ponad połowa)

po kilkudziesięciu sekundach STOP przygasa do zera(trwa to ok 10-15 sekund), a

olej świeci się nadal, lecz po pewnym czasie powoli przygasa tak że ledwo jest go widać, gdy przegazuję lub wcisnę pedał hamulca świeci się ciupkę jaśniej i po chwili znowu ledwo się żarzy.

 

Stało się to nagle, auto odpaliłem po ok 2 godz postoju czyli silnik jeszcze w miarę ciepły, pojechałem do znajomego mechanika polecił wymienić czujkę oleju, niestety ani w hurtowni ani w serwisie "na zaraz" czujnika nie mają przejechałem tak ok 10km, silnik chodzi równo i cicho

i teraz nie wiem czy to rzeczywiście problem ze smarowaniem, czy kolejny kaprys elektryki???

 

Megane 1.9DTI 80PS 125tyś przebiegu, olej syntetyk wymieniony 4tyś temu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym stawiał na elektronikę. Może jakieś poluzowane kabelki lub niestykające się przewody. Najlepiej poprosić jakiegoś dobrego elektryka samochodowego o sprawdzenie, tylko że ciężko znaleźć kogoś kto się na tym dobrze zna :-/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość wojtekgzk

Problem rozwiązany! Powodem wariacji kontrolek były szczątki ptaka owinięte na czujniku oleju :) Smród straszny :) Mechanik prawie puścił pawia :mrgreen:

Profilaktycznie czujnik wymieniony.

 

Czyli temat uznaję za wyczerpany i zamykam. Gdyby ktoś miał podobne problemy to zgłosi się do administracji forum z prośbą o otwarcie tematu. - Prezes

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!