Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Pomocy szukam!


pierogi

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, chce kupic meganke w hatchbacku lub w coupe . Wybor padl na dCi . Ogladam w tym otomoto itp i znalzalkem kilka pozycji interesujacych wmiare. Prosze o jakies opinie czy warto jechac oglądac czy szkoda na paliwo..

 

 

1 http://otomoto.pl/renault-megane-C7302124.html - przebieg;/ przy duzy chyba co?

 

2 http://otomoto.pl/renault-megane-diesel-1-...i-C7315142.html czyzby dzwon (przedni zderzak)

 

3 coupe http://otomoto.pl/renault-megane-1-9-dci-C7150854.html (cena troche kosmos)

 

4 http://otomoto.pl/renault-megane-zamian-k-C7326467.html (lewy przod pod lampa pukniety?)

 

 

Prosze o zdanie o kazdym autku i ktore 'ogolnie' wygrywa casting?

z gory dziekuję

Pozdrawiam;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Nie widzę tu większych niedociągnięć. Przedni zderzak troszkę opadł, ale to się często zdarza. Dziwne że żadna alufelga nie ma dekielka, może kupione były na szybko niskim kosztem żeby podnieść wartość auta. Przebieg może i duży, ale wszystko zależy od właściciela jak dbał o auto, bo diesla z turbiną można zajechać przy 80 tys km.

 

2. Przedni zderzak jak w numerze 1. Na czwartym zdjęciu jest różnica między przednimi a tylnymi drzwiami, ale to może być wina zdjęcia. Poza tym chyba ok :)

 

3. Facet jest zorientowany w tym co robi. Sprzedaje 4 - osobowe auto z 5 zagłówkami :mrgreen: Trochę bajek tez tam wstawił że garażowane, kobieta właściciel, niepaląca, że dbała o auto (ideał kobiety :) ). Fajnie że 2002 rok, już z ciemną deską, szkoda że na stalusach i klapa bez spoilera (myślałem że dCi miały serynie spoilery tak jak np. numer 4). Cena jak to w komisie, mogłoby być taniej. Ten tylny zderzak mi coś nie pasuje, jakaś duża szczelina między błotnikiem.

 

4. 99% po dzwonie z przodu. Świeci się kontrolka service i przedni pas bez naklejek - prawdopodobnie był lakierowany. Wydaje mi się że pamiętam ją od czasów gdy szukałem swojej ( rok temu) stała taka sama, bez prawego halogenu, sceneria nawet podobna. Kolor poduszki chyba nie pasuje do kierownicy.

 

Ja bym obejrzał pierwszą ofertę, mimo przebiegu, oraz plusem jest komfort, bo Coupe to jednak auto dla dwóch osób + pies naręczny. Podczas poszukiwań nie zrażaj się do lekkich stłuczek przy Coupetach - jeżdżą niemi przeważnie młodzi ludzie i nie robią tego zbyt ostrożnie :) A jak zależy Ci bardziej na Coupe to kierował bym się w stronę tej z 2002 roku, młodsza i jeśli była uderzona w tył, to zawsze lepiej niż w przód.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Może i duży przebieg ale jeżeli jest taki to "może" nie był cofany :mrgreen: wizual mi się podoba

2. Ogólnie jakaś dziwna, nie tylko przedni zderzak ale i maska, oraz klapa bagaznika jakby nie dolegała :) pozatym zobacz przednie prawe nadkole... może się myle bo to tylko fotki są

3. Wyższa cena, ale autko rok młodsze i coupe a cupetki są droższe :)

4. Może to tylko zarysowanie? czasem lepiej jest zobaczyć autko z ryską niż świeżo zrobione tylko do sprzedaży...

 

Ciężko mi powiedzieć, które autko wygrywa... Obydwa coupe są fajne... ale jeżeli chodzi o wizual wygrała by opcja 1 ;) w każdym razie... autka najlepiej jest obejrzeć przed potencjalnym zakupem :) na fotkach nie zawsze jest wszystko widoczne ;)

 

pozdrawiam ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na szczegóły i wszystko co napisane małą czcionką. Umów się gdzieś na ścieżkę diagnostyczną żeby mieć pewność że byle czego nie kupujesz, auto wygląda na dobrze traktowane - przyjechało z niemiec więc zawieszenie powinno być ok, ale może warto sprawdzić mu jeszcze kompresje.

Przejedź sie, sprawdź jak chodzi skrzynia.

pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pamiętaj również że auto ma już 7 lat, przebieg ponad 160kkm albo i więcej więc nie ma co wymagać że będzie salonowe. Może być mały wyciek oleju przy skrzyni biegów gdzie wchodzi drążek wybieraka, często się zdarza w Reniach. Zwracaj uwagę bardziej na to czy nie jest sklejona z dwóch meganek :mrgreen: Na drobne pierdoły nie ma co narzekać, tylko brać, dopicować i jeździć, powodzenia!

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no witam ponownie. Wiec z dniem 23 XII stalem sie posiadaczem pozycji nr1.JEst to meganka 2001 r 1.9dCi 169kkm wersja dynamique.Wyposazenie: 4 ele szyby + lusterka, klima,abs,4xpoduszka, 2x podlokietnik (piekna sprawa) komputer , przednia szyba fotochormowana radio cd fabryczne z pilotem no . Stan techniczny zawieszenia idealny na diagnostyce prawie nowka.Nic nie stuka nie ma luzow. Motor- cichutko rowno, ladnie wchodzi na obroty nie puszczajac najmniejszego dymka (dla mnie lekki szok to byl) turbina ladnie gwizdze i ciagnie ostro do przodu. Teraz przejde do tych ''minusow' - wiec przy zakupie okazalo sie ze w ogloszeniu ubezpieczenie bylo do grudnia.. a jest do 3 stycznia.. , na kanale bardzo zmartwilo mnie ze turbina od dolu lekko spocona olejem. Prz jezdzie takiej w miare dunamicznej kontrolka od swiec zarowych palila sie i gasla. No i jeszcze takie cos co wyszlo po drodzie na kolach do domu. No to jedziemy jedynka dwojka trojka czworka do 3.5 tys obroty ciegnie az milo wszystko ok , piatka pedal cisne idzie ladnie w miare oczekiwan do 160 km/h pozniej slysze jakby turbina miala odciecie i odczuwam brak mocy stopa z pedala gazu - szok ! wczesniej jezdzilem taty dTi .. 180 i powoli ale jeszcze szybcie dalo rade. Nastepny dzien (wigilia)od rana warsztat, oleje filtry caly rozrzad, czyszczenie zaworu egr, usuniecie prawdopodobnej przyczyne sladow oleju + jeden oring puszczal delikatnie paliwo wszystko wymienione i auto przygotowane do trasy. Mechanik przejechal sie zeby wszystko sprawdzic. Mowi mi ze turbina troche dziwnie swiszczy ale sprawdzal i mowi ze z nia wszystko okej, nie ma luzow wiatraki w dobrym stanie ok. Teraz czego do przyczyna ze turbo na 5 biegu przy 160 kmh jest odciecie? na kazdym innym nizszym biegu ciegnie. Elektronika czy wada i juz ma mnie bolec glowa jak myslicie? a no zapomnialem dodac ze z ceny ladnie dalo sie zejsc:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a przy tych 160 zaświeca się jakiś błąd?

EGR był czyszczony?

Katalizator może go też mulić, jeśli przy tym przebiegu nie był "zrobiony" :mrgreen:

Ja bym zaczął właśnie od niego.

To, że jest trochę oleju tu i tam to się nie przejmuj, to normalne, chyba że chlapie olejem na wszystkie strony to już inna sprawa.

A przy okazji ładny zakup na święta :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!