Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Alpine CDE101RM vs. Clarion DXZ389RUSB


Rekomendowane odpowiedzi

Gwiazdka minęła, uzbierało się trochę kasy i powstał problem na co zamienić fabrycznego Philipsa. Niestety CarAudio to nie moja działka i za bardzo się w tym nie łapie, ale zależałoby mi na pozostawieniu sterowania przy kierownicy, a w opisach obu radioodtwarzaczy napisali, że można, pozostaje tylko kwestia kosztów takich podłączeń i tu jest prośba do Was, może ktoś podpinał Clariony lub Alpainy, ma rozeznanie co do kosztów takich podłączeń?

Mile widziane są też uwagi co do wybranych radioodtwarzaczy, w końcu to pojedynek :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Alpine to nowy model i mało kto nim się już bawił.Modele z poprzednich serii wypadały bardzo dobrze jeśli chodzi o dźwięk jak i z wyglądu miały sporą przewagę nad Clarion'em.

Jeśli planujesz w przyszłości dalszą rozbudowę systemu to Clarion jest bogato wyposażony w wyjścia niskonapięciowe na zewnętrzne wzmacniacze(3 pary RCA).Alpine ma jedynie 1 parę.Więc gdy rozbudowa wchodzi w grę to warto pomyśleć o modelu wyższym od CDE-101.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuje za zainteresowanie tematem, ale mam jeszcze kilka pytań

Co mi dają wyjścia niskonapięciowe?

Czy przy głośnikach Pioneera TSG 1309(130w)tył i TSG 1718(170w)przód i Renaulowsko-philipsowskich syczkach jest sens podpinać wzmacniacz??

Czy jeśli zestaw bez wzmacniacza to lepszy Clarion, a ze wzmacniaczem Alpine(a może odwrotnie)??

Z góry dziękuje za pomoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Clarion ma trzy wyjścia niskopoziomowe, czyli takie do których możesz bezpośrednio podłączyć wzmacniacze. Tym samym do jednego radia możesz podłączyć trzy wzmacniacze i nad każdym będziesz miał kontrolę i sterowanie z radia. Alpine ma tylko jedno wyjście na wzmacniacz i jeżeli będziesz chciał podpiąć np. dwa wzmacniacze to będą one pod jednym wyjściem i nie będziesz mógł sterować nimi osobno bezpośrednio z radia.

 

Czy jeśli zestaw bez wzmacniacza to lepszy Clarion, a ze wzmacniaczem Alpine(a może odwrotnie)??

 

Jeżeli jeden wzmacniacz to Alpine jeżeli więcej to Clarion

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ok

czyli podsumowując, do Clariona podpinam 1 wzmacniacz na przednie głośniki, 2 na tylne i mogę podpiąć 3 na subwoofer, tak?

czy wystarczy jeden wzmacniacz, 2 głośnik lewe na 1 kanał i 2 głośniki prawe n 2 kanał?

a może przy moich głośnikach to i tak nie ma znaczenia bo to totalny syf?

wzmacniacz to może być Magnat z a 200 PLN(i usłyszę już jakąś różnice)?

ostatnie pytanie, radio + wzmacniacz, czy to wystarczy, czy trzeba jeszcze coś dokupić(zwrotnice, kondensatory itp...)?

Pozdrawiam i dziękuje za wyrozumiałość

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak wspomniał Raadek. Dobre kable to podstawa. Wzmacniacz posiada już jakieś filtry, także zwrotnic nie potrzebujesz. Chyba że zasilasz jakiś zestaw odseparowany (tweeter + woofer) wówczas zwrotnica jest niezbędna, ale w takowym wypadku jest ona załączona do zestawu.

Zapraszam na moją stronę tam się dowiesz co nieco o kondensatorze (zakładka artykuły).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuje Wam Koledzy za pomoc,

sporo poczytałem i mam jakiś plan , na budowę caraudio w mojej megi,

Całość będzie oparta na Alpinie(mimo jednego wyjścia RCA, pobawiłem się ostatnio w MM Clarionem i do tej pory nie wiem jak się reguluje tony niski i wysoki, Alpina okazuje się pod tym względem bardzo intuicyjna, poza tym Clarion wygląda chyba gorzej od mojego starego Philipsa :mrgreen: )

W następnej kolejności wymiana kabli i wyciszenie drzwi, jeśli to nie wystarczy to wymiana głośników, a jśli i to nie wystarcz to dołożę czterokanałowy wzmacniacz i coś do bagażnika :)

Pozdrawiam i jeszcze raz dziękuje za pomoc

 

P.S.

niestety koszty tak zrobionego nagłośnienia w megi to ponad dwa tysie :shock:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po pierwsze pod tą maskownicą tweeter się tłumi niepotrzebnie to raz, Dwa, jak zestaw zostanie podpięty pod wzmacniacz, to wrócą tam seryjne gwizdki pod radio. Trzy, na żywo naprawdę wygląd cieszy oko (nie tylko moja opinia).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na żywo naprawdę wygląd cieszy

To mnie też cieszy :mrgreen:, i miałem takie właśnie podejrzenie ;-)

Na marginesie dodam że udało mi się nabyć Alpine CDE102Ri, tylko o 40 PLN drożej niż model 101, a pewnie sam kabel do iPoda(w zestawie) jest więcej wart :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!