Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Zamarzające spryskiwacze


Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

 

Otóż odkąd zaczęły się mrozy przestają mi działać spryskiwacze szyb. W zbiorniku mam płyn przeznaczony do użytku zimowego (-22*C). Płynu nie wlałem na "ostatnią chwilę", tylko dobry miesiąc temu więc nie jest to problem zalegającego w wężykach płynu letniego. Sprawa jest dziwna gdyż nawet w temperaturze -1*C spryskiwacze nie działają. Po wstawieniu samochodu do garażu problem od razu zniknął, lecz po przejechaniu 2-3 km na mrozie zaczął powracać.

 

Próby zadziałania odmrażaczem do szyb/zamków, jak i przepychanie dysz szpilką kompletnie nic nie dały.

 

Czytałem tematy związane z pompką spryskiwaczy, lecz nie występują u mnie takie objawy (np. włączanie się przedniej wycieraczki zamiast tylnego spryskiwacza, etc.).

 

Co może być przyczyną tych niedomagań? Proszę o pomoc.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wuerzet, zalej tam butelkę likieru z kości (denaturat) odpuści przeczyści i będzie rozmrażało nawet przy -30

a na przyszłość tani dobry płyn do spryskiwaczy na zimę to produkt biedronki, na ten okres mrozów stosuję dodatkowy wspomagacz: koncentrat płynu do spryskiwaczy zmieszany z biedronką i w miarę możliwości spirytus techniczny :mrgreen: (to nawet w samolotach nie zamarza)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wuerzet, zalej tam butelkę likieru z kości (denaturat) odpuści przeczyści i będzie rozmrażało nawet przy -30
denaturat działa destrukcujnie na gume i rurki. Trzeba dolać ale koncentratu płynu do spryskiwaczy , taki do -80stopni dedykowanego do TIRów. Co więcej , świetnie zapobiega zamarzaniu zamków i drzwi (przesmarować uszczelki). Sprawdzone ;-)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Vivaldi, u mnie już od paru lat stosuję spirytus i daje radę nic się nie psuje ale ten koncentrat to też dobry pomysł jak nie masz bryły lodu w zbirniczku jak jest lód to zostaje tylko spiryt

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś korzystając ze słonecznej pogody postanowiłem przyjrzeć się dokładniej spryskiwaczom. Po analizie okazało się, że sprawa jednak nie będzie tak łatwa do usunięcia jak pierwotnie mi się wydawało.

 

Otóż:

- płyn w zbiorniczku jest w stanie płynnym

- wężyki są miękkie (drożne)

- po naciśnięciu na wężyk niedaleko spryskiwaczy na masce, z dysz wychodziły "bańki mydlane" tak więc tam nic nie zamarzło

 

Dalej jednak płyn z nich nie leci. Jedyne co mogę teraz podejrzewać to pompka spryskiwaczy (przy plusowych temperaturach działa bez problemów). Czy jest możliwe, żeby zamarzła niejako od zewnątrz? Bo płyn zimowy w jej wnętrzu na bank nie zamarzł.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wuerzet może nie zamarła, ale może ten płyn zimowy, ma jakieś dziwne właściwości i gumka w pompce spuchła, również bardzo prawdopodobne jest to, że w wężykach zrobił Ci się zator.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 3 tygodnie później...

Pozwolę sobie podpiąć się pod temat, sytuacja podobna:

- płyn w stanie płynnym

- wężyki drożne

- wygląda jakby zaworek zwrotny nie trzymał

Opis: Spryskiwacze zaczynają psikać po około minucie przytrzymywania włącznika, boję się, że spalę pompkę a jak tak nagle mi coś brudnego spadnie na szybę to czas czyszczenia (spryskania) może okazać się za długi i w coś przywalę. Jakieś sugestie doświadczonych mechaników :oops:

 

EDIT:

Mam nadzieje, że pomoże mi ten opis: http://megane.com.pl/viewtopic.php?t=5946

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!