Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

renault megane 1.6 75 km


marek_kucharski

Rekomendowane odpowiedzi

witam pewnego razy gdy wracalem ze szkoly meganka zaczela szarpac, najbardziej odczuwalne jest szarpanie na pierwszym biegu na innych mniej i zapalila sie kontrolka, (niesprawnosc silnika) wyczytalem ze to moze oznaczac zapchany katalizator- oczywiscie go wymienilem problem, nie znikł, co to moze byc?? czy bez wizyty u elektryka sie obejdzie??kontrolka zapala sie zaraz po wlaczeniu silnika i pali sie caly czas do wylaczenie prosze o jakies sugestie??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja mam podobnie ale mi kontrolka jak zgasze i odpale silnik znowu to gasnie po 3-4 sekundach a problem dokaldniej tak wyglada:

Witam. Mam meganke z 96r. 1.6 benzyna bez gazu.

Problem zaczal sie tak:

pokonywalem kiedys dluzsza trase ok 150km i samochod ze 2-3 razy mi szarpnelo przy niskich obrotach na 5 biegu. stwierdzilem ze to paliwo jednak po zatankowaniu na kilku innych stacjach problem nie zniknal. Auto zaczelo coraz mocniej i co raz czesciej szarpac na kazym biegu. a teraz czasami gasnie na biegu jalowym oraz na na niskim biegu i baardzo niskich obrotach. gasnie nawet czasem po odpaleniu i bez roznicy czy silnik jest rozgrzany czy nie aczkolwiek moze troszke czesciej na rozgrzanym. Swiece dzisiaj wymienilem. sprawdzilem przewody na zadnym nie ma zadnego sladu korozji. cewki sie nie nagrzewaja i nie wygladaja na zuzyte. filtr powietrza nowy. Moze ma ktos jeszcze jakies sugestie co to moze byc bo ja juz pojecia nie ma. PROSZE O POMOC Michal.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

byłem dzisiaj nawet u mechanika zeby cos powiedzial na ten temat: mowi ze bez podlaczenia do komputera to ciezko bedzie znalezc przyczyne, pomyslalem sobie ze nawet moze to byc od katalizatora ktory wymienilem dwa dni temu pomyslalem sobie ze zostały jakies pozostalosci tej ceramiki w srodkowym lub koncowym tlumiku i udalem sie do kolesia ktory sie zajmuje ukladami wydechowymi i powiedzial ze to napewno nie od tego, jutro sprobuje sie udac do elektryka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak mi meganka zaczynała szarpać to zawsze była wina przewodów, które wymieniam co jakieś 20tys. wraz ze świeciami. Moje przewody nigdy nie wyglądały na zużyte a przerywało. Temat wałkowany na forum więc poszukajcie trochę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

witam

 

jezeli na niskich obrotach coś się dzieje to albo wężyk podcisnienia jest sparciałay lub tez warto wykrecić silnik krokowy i wyczyscic, nastepnie przejechać ok 100 km (aby sie wszystko samo wyregulowalo) i szarpanie powinno ustać pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!