Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

przerywa po dodaniu gazu


Rekomendowane odpowiedzi

ale to tak dziwnie - w momencie kiedy zmieniam bieg na 2, puszczam sprzęgło i wciskam gaz i wtedy tak na chwilę przerywa z dźwiękiem jakby cos przeskakiwało (takie "turkotanie"?) tylko nie wiem jako to określić.

zdarza się sporadycznie, ale jednak.. jak już sie zdarzy to chwilkę tak poprzerywa i po chwili jedzie dalej.

jakieś pomysły? cewki na 99% wykluczam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dokładnie - gaz

jeżeli chodzi o ten filterek przy elektrozaworze to był wymieniany jakieś 3-4 tys km temu.

może być to spowodowane zbyt dużą dawką gazu że przerywa chwilowo i to nie zawsze tylko na 2 biegu? (przynajmniej tak to wyłapałem że wtedy to się objawia)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli nie jesteś pewien to zrób tak odpal samochód i niech na gazie pochodzi 10 sekund. Później dodaj raptownie gazu i zobacz czy sie nie przydławi jak sie przydławi to niestety regulacja gazu <ok>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmm...

Wiesz co a spróbuj jechać na samej benzynie i czy ci przy przełączaniu tak samo przerwie.

Jak nie przerwie to będzie wina gazu jak nie to jest wiele mozliwości od zapłonu po wtryski.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale na lpg przełącza podczas wzrstających obrotów - wtedy nie czuć nawet tego przejścia. i właśnie nie wiem co to może być, a zdarza się rzadko, a coś mechanicznego w układzie napędowym?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm...

Jedyne co mi przychodzi na myśl to albo przegub albo niewiem.

 

[ Dodano: 2009-02-11, 20:26 ]

Co do lpg to musisz mieć opcję jazdy na bezynie i spróbuj na samej benzynce czy takie rzeczy sie powtórzą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiesz nie jestem pewien ale przegub charakterystycznie pyka. Chodzi mi o to że jak skręcisz maksymalnie w którą kolwieg strone i zaczniesz pomału jechać powinien pykać. Jak nie to raczej jest dobry <ok> Ale mówie ci sprubuj na benzynce sie przejechać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Remcio, właśnie objechałem trójmiasto na LPG i przy ruszaniu tak jak opisywałem dosyć często zdarzało się że przerywał, więc na któryś światłach z kolei przerzuciłem na PB i jazda miła i płynna podczas ruszania.... :oops: a więc wydaje mi się że mamy winowajcę tak jak mówiłeś.

mówisz żeby pojechać do gaziarza na kompa i powiedzieć że dostaje za dużo gazu? czy tylko opisać co się dzieje i nic mu nie sugerować?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A więc nic mu nie sugeruj tylko podjedz i powiec to co napisałeś na forum czyli że słabo ci idzie przy ruszaniu na gazie. Jak nie zrobi to spróbuj mu podpowiedzieć.

Powodzenia :oops: Jakby co to pytaj :oops:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!