Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Jak sprawdzić olej w automatycznej skrzyni ?


mieto

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

 

Posiadam renault megane 2.0 w benzynie z 1996r. z automatyczna skrzynią biegów. Chciałbym sprawdzić jaki jest poziom oleju w skrzyni. Wjechałem autem na kanał w misce olejowej są 2 korki (trójkąt i kwadrat). Z tego co zdążyłem się zorientować jest to skrzynia o symbolu AD4.

Czy ktoś wie jak sprawdzić w niej stan oleju ?

Czy robi sie to na zimnym czy ciepłym silniku ?

Prosił bym o dokładny opis ponieważ jest to mój pierwszy automat.

 

[ Dodano: 2009-03-20, 11:44 ]

Witam.

 

Niestety nikt nie był w stanie mi pomóc. Udało mi się uzyskac pomać od użytkownika laguny z innego serwisu internetowego. Opisze sprawdzenie oleju w automatycznej skrzyni AD4 krok po kroku:

1. rozgrzac skrzynie (przejechac autem kilka kilometrów)

2. wjechac autem na kanał badź lepiej na podnosnik, ustawić dzwignię biegów na P i zostawic włączony silnik, auto musi stac na równej powierzchni.

3. odkręcić korek przelewowy (klucz kwadrat, jest to ten korek który znajduje sie wyżej).

 

Powinna wypłynąć około setka oleju jesli tak się stało to poziom oleju był OK należy dolać spowrotem setke oleju do skrzyni i po sprawie.

Jeśli nic nie wypłyneło należy dolewać oleju aż zacznie sam wypływac (przelewac się- w skrzyni jest zastosowany tzw. korek przelewowy, czyli jeśli oleju bedzie za dużo to powinien wylecieć tym korkiem).

 

Dolewanie oleju:

Są na to jak sie dowiedziałem dwie metody. Mozna to zrobic za pomocą skrzykawki przez korek przelewowy (wstrzyknąc i szybko zakręcić), bądź za pomoca wlewu oleju do skrzyni który znajduje się podobno koło bagnetu do sprawdzania oleju jest jakby metalowa rurka zaslepiona gumka z takim jakby cypelkiem. (tamat przezemnie nie sprawdzony mozliwe że jest tylko w lagunie - u siebie w megance jescze nie sprawdzałem)

 

Z tego co sie dowiedziałem w tych skrzyniach powinna byc zawsze setka oleju wiecej niż wskazuje na to korek przelewowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!