Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Pomocy - benzyna w dieslu.


Rekomendowane odpowiedzi

Panowie ,dyskusja zrobiła się zbyt akademicka.Nic się nie stanie! Jeździć bez obaw.Mój 1,9 dci rok temu ( 85 tkm) zaczął pomrukiwać na jałowym.Obrotomierz stał jak mur ale słychać było falowanie obrotów.Diagnoza z 3 źrodeł -wtryski do wymiany lub regeneracji.Użyłem dodatku STP do mycia układu wtryskowego.Minimalna poprawa.Miesiąc temu objawy powróciły.Poczekałem do około 4 l w baku i dolałem 1 l czystej nafty.Silnik lekko się przydławiał i czuć było wypadanie zapłonów.Po około 20 km cieszę się równą ,spokojną pracą silnika.Zaznaczam ,że nie wierzę w żadne cudowne paliwa bo ich po prostu nie ma! Zupy można się napić na każdej stacji ale nie tankuję byle gdzie.Syn latem zatankował się na full w rocznym Hyunday'u Santa Fe 2,5 common rail.Powrót z wakacji,2 małych dzieci ,niedziela 3 rano, do domu 250 km.Bohatersko odpalił i pojechał spokojnie, choć z duszą na ramieniu.Silnik nie miał mocy ale pracował dość równo i nie przegrzewał się.Co stacja to dolewka z czubem.Na całe szczęście na gierkówce są często.Silnik i układ paliwowy ok.Nic się nie stało złego choć miał chyba więcej szczęścia niż.....Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nafta to super środek czyszczący układ paliwowy.

Analizując karty charakterystyki dodatków do diesla to nafta sanowi ok 70% składu, reszta to dodatki smarujące, obniżające temperaturę, zwiększające liczbę cetanowa żelujące wodę, środki antygrzybowe,bakteryjne.

Z dodatków polecam Xeramic diesel lub xeramic diesel cleaner.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!