Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Nie pali od kluczyka i gaśnie w trackie jazdy


Rekomendowane odpowiedzi

witam.a wiec mam kilka problemów z moim autem.

 

Odpala od kluczyka tylko w 45% zazwyczaj muszę dodać gazu zeby odpalił,ale na zimnym silniku jak już odpali to gaśnie jak wrzuci sie na luz:/ bez róznicy czy jade na gazie czy na benzynie.Jak silnik jest rozgrzany na benzynie dzieje sie to samo, ale na gazie jest juz lepiej bo nie gaśnie w trackie jazdy po wrzuceniu na luz.

problem jest tez troche z obrotami na gazie.

 

co to moze byc??macie jakies pomysly.??

czujnik położenia wału??

sonda lambda??

 

dodam tylko zenie znam sie zbytnio na mechanice:P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sprawdź świece przede wszystkim, filtry, przeczyść czujnik położenia wału

 

[ Dodano: 2009-02-24, 15:16 ]

i jeszcze silniczek krokowy możesz przeczyścić bo może powodować u Ciebie falowanie obrotów

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

swiece wykluczam bo były wymieniane i nic nie wniosły do tego problemu,silniczek pomógł ale na falowanie obrotów na benzynie,

ok sprawdze ten czujnik położenia wału jak go znajde:)moze jakies wskazówki gdzie on jest???Renault megane 1,6 1997 rok :oops:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bojanpnf, szukajka na forum i znajdziesz instrukcje gdzie jest i co z nim zrobić, jak czyścić. prawa strona silnika - po drugiej stronie od rozrządu - wchodzi w blok silnika, przykręcony dwiema śrubkami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ok dzieki znalazlem juz i zaraz zabiore sie do roboty:)tylko jeszcze musze poszukac jak i czym go wyczyscic.

 

[ Dodano: 2009-02-24, 19:53 ]

a jeszcze jedno:) jak to nie ten czujnik (jeszcze nie sprawdzalem)to jakie są jeszcze możliwosci??prosze o komentarz:)

 

[ Dodano: 2009-02-24, 21:09 ]

wiec tak .własnie wróciłem z garażu:)dobrałem sie do tego czujnika

 

http://www.allegro.pl/item562720607_czujni...megane_1_4.html

 

przeczyściłem szmatka i preparatem Multi super 5 bo był dosc mocno zabrudzony ale niestety to nic nie pomogło fakt odpalil od kluczyka ale przez pierwsze 2-3 sekundy dziwnie chodził silnik-nierówno (jak ciagnik :oops: )(wczesniej tez tak było tylko zapomnialem dodac)dodalem gazu i niby w miare ok,ale po wyjechaniu na droge i wrzuceniu na luz silnik zgasł,zauważylem ze czesciej sie tak dzieje gdy wrzucam na luz z wiekszych obrotów.

 

hmmmm co jeszcze można sprawdzic samemu w domowym garazu bez wiekszych umiejetnosci mechanika samochodowego ;-) ??

 

lub co to moze jeszcze byc bo chcialbym wiedziec z jakimi kosztami musze sie liczyc :-|

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdz czy gdzieś przy kolektorze nie bierze ci lewego powietrza.

Ja tak miałem po zmianie silniczka krokowego i założeniu zaślepek przy kolektorze ( w moim przypadku) wszystkie problemy z obrotami ustały :oops:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzis obadalem miejsce przy kolektorze ale nic nie zauwazylem:P mialem nieszczelna obudowe filtra powietrza 3 sruby z czterech były nie dokrecone ale po poprawieniu nic sie nie zminiło:/

 

a co z tą sonda lambda??mozliwe ze to ona nawaliła??

 

ps.dodam tylko jeszcze ze tłumik koncowy ma wyprute bebechy ma to na cos wpływ??

 

a i jeszcze jak sie objawiaja zle wyregulowane zawory??moj silnik nie chodzi całkowicie równo czyli "rrrrrrrrrrrrrrrrrrrrr" tylko chodzi bardziej tak "trytrytrytrytrytry" :-P tylko teraz tez nie wiem czy jest to zwiazane z obrotami bo na benzynie tego "trytrytry" az tak bardzo nie słychac na gazie natomiast tak i na gazie spadaja obroty w odstepie okolo 5 sekund (mowa cały czas podczas postoju)

 

[ Dodano: 2009-02-27, 15:51 ]

dzis zmierzylem ten czyjnuk położenia wału i ma 245 ohm czyli dobry niby....

 

pozosatje teraz dalsze główkowanie co to jeszcze może byc:/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!