Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

bierze olej, i to dużo.


polemnik

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie.

Megane I phI rocznik 97, przebieg 160.000 silnik 1.4energy

 

Otóż dwa tygodnie zaglądając pod maske zauważyłem że nie ma oleju wogole na bagnecie o0 a dziwne, bo zawsze był.. No to dobra, dolałem. Dzisiaj sprawdzam olej znowu, zaglądam do silnika i znowu nie ma oleju. To już lekka przesada. Silnik nie dymi raczej, nie ma żadnych wycieków, ani nie widze plam pod silnikiem..

 

Co może być przyczyną?

 

Z góry dzięki za pomoc, pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

silnik przegrzany, wyciekł płyn chłodniczy, a wskazówka była w normie, no nie zauważyłem poprostu.. Kompresja spadła, wynosi: 13,8,7,13.

Dzisiaj wlałem regenerator do silnika, zobaczymy czy coś da..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

distract, za te pieniądze nie kupisz NO)WEGO silnika :D, a w używce po paru kilometrach może stać się to samo. Jak zainwestujesz w ten to przynajmniej będziesz miał pewnośc, że wszystko jest dobrze zrobione i jakiś czas wytrzyma. :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wątpie czy wlanie regeneratora coś da... bo i niby co ma dać? Jak wypalone pierścienie i zawory i zapewne uszczelka pod głowicą też dziabnięta - tego się nie naprawi płynem. Popieram kolege lepiej wyremontować ten silnik niż latać za innym używanym i bawić sie w swapy:]

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

luzno, ale nie wiadomo jak Oni to zrobia:) prawda jest taka, ze mogę wyremontować silnik za te 1,500k i po kilku tygodniach znowu moze byc to samo. Myslę, ze to chyba zalezy od tego jak mocno caly silnik i poszczegolne podzespoly sa zdefektowane. Przebieg ma w sumie maly bo ledwie 160 000 no coz opcja z remontem wchodzi w gre, ale nie napisalem, ze za 1.500 zl kupie nowy silnik;P napisalem tylko, ze rozwazam taką możliwość, za ile? tego nie wiem moze ma ktos jakies stronki z ofertami tak do poogladania bo z tego co na allegro patrzylem to chodza po 4 000, 5 000zl. Nie wiem, mam dylemat czy olac wymiane calego silnika, wyremontowac go, pojezdzic jeszcze z rok i zmienic calosc:P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

prawdopodobnie masz wypaloną uszczelkę pomiędzy 2 a 3 gniazdem.

A przyczyny mogą być 3:

- przegrzanie silnika

- spalanie stukowe

- nadpalony grzybek zaworu

 

Po sprawdzeniu na sucho kompresji trzeba jeszcze zrobić próbę olejową.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 10 miesięcy temu...
Cięcie

Odgrzewam temat. Mam wrazenie ze moja megi 1.6 16v bierze olej 99r PH2.

Co to znaczy sprawdzic kompresje "na sucho" i zrobic "próba olejową"?

Wydaje mi sie ze troche zaczął kopcić.

 

Wypadałoby przypomnieć sobie regulamin forum z naciskiem na zasady pisowni i cytowania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!