Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Wybijanie/wyłącznie manetki kierunkowskazów


Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

Mam irytujący problem z manetką kierunkowskazów. Często się zdarza że zanim skręcę to się wyłącza zanim zrobię manewr skrętu a miedzyczasie delikatnie skręcę kierownicą w przeciwnym kierunku do sygnalizowanego skrętu. Muszę potem ponownie włączać manetkę. Często muszę robić to 2 razy do jednego skrętu. Jest za bardzo czuła. Nie wiem teraz czy ten typ tak ma czy trzeba coś wykalibrować (po odlaczeniu akumulatora). Czytałem o kalibrowaniu kierownicy po odłączaniu akumulatora ale nie wiem czy to kalibrowanie ma związek z kierunkowskazami czy chodzi tylko o odbijanie kierownicy do poziomu srodkowego.

 

[ Dodano: 2009-03-19, 13:20 ]

Wczoraj byłem w ASO. Zapytałem przy okazji o problem z kierunkowskazami. Okazuje się że ponoć Sceniki II miały problem z wadliwymi tymi przełącznikami kierunkowskazów. Na gwarancji było to wymieniane za darmo. Po gwarancji taka usługa kosztuje około 800-900 zł. Trzeba wymienić 2 elementy - koleś mowił jakie ale nie zapamiętałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

U mnie robił to prywatnie elektryk z ASO. Okazuje się że należy rozebrać kierownicę i moduł zwijacza. Tam się wyrabia (wyżłąbia) z czasem taka dziwna część. Wyżłobienie jest naprawdę delikatne (gdyby mi nie pokazał to typowałbym na raczej fabrycznie takiej urody odlany element) ale mechanizm na tyle czuły że należy potraktować go drobnym papierem ściernym żeby wygładzić. Po operacji gładzenia już mam prawie dobrze (zdarza się że około 20% wybije) ale jade do niego na poprawkę żeby było 100% dobrze :mrgreen:

 

W zasadzie można zrobić samemu ale on to tak szybko rozbierał kierownicę że nie zapamiętałem co i jak.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przydała by się jakaś fotka ze wskazaniem elementu wymagającego naprawy, wtedy we własnym zakresie moglibyśmy próbować rozwiązać ten problem.

Kipi ! Czy udało by Ci się zrobić taką fotkę przy okazji poprawki w Twoim autku ?

 

Pozdrawiam,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spróbuję ale troche głupia sprawa bowiem ten elektryk (młody zdolny chłopaczek) wziął za to 60zl twierdząc że sam do tego doszedł (zresztą nie to jest ważne). Robił to przy mnie tak że widziałem wszystko krok po kroku i szczerze troche głupio mi zrobić fotkę (i przsekazać dalej) bo może mieć pretensje że udostępnię to każdemu a on straci potemcjalnych klientów.

Ja myślałem nawet coby filmu nie nakręcić jak on to rozbiera i naprawia - ale to już byłoby przegięcie :mrgreen:

 

Musze coś wymyśleć że chce zrobić fotkę tego elementu... - tylko co wymyśleć... ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Wydaje mi się że zeszlifowane lekko zostały zaznaczone na czerwono obszary tego białego elementu po uprzedniejszym jego demontażu.

 

Z perspektywy czasu mogę powiedzieć że zabieg skuteczny - owszem zdarza się że wybije mi kierunkowskaz ale jest t w jakichś 30% - jadę zresztą na lekką poprawkę. Myślę że skuteczność troszke wzrośnie. Sądzę że i tak trzeba będzie wymienić go ale spokojnie 2 lata pojeżdżę.

post-13589-1249620756_thumb.jpeg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Prawdopodobnie mam podobny problem: ale z lewym kierunkowskazem: gdy zamierzam skręcić w lewo, włączam kierunkowskaz i nie mruga i nie tyka. Jak zacznę już ruszać, skręcać, dopiero załapuje i zaczyna mrugać. Ale prawy działa. Jak np. włączę awaryjne to migają kierunkowskazy. Może faktycznie coś w środku się przetarło? czy sam mogę to naprawić czy lepiej do elektryka?

Proszę nie liczyć jak off-top: jak pewna kobieta na skrzyżowaniach włączała awaryjne, 5 sec czekała i później skręca tam gdzie trzeba.

 

Trochę przejrzałem się problemowi, okazuje się ze przestaje działać lewy kierunkowskaz jak naciskam Stop. jak puszczam hamulec - migają.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!