Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

skrzynia biegow


meeegi

Rekomendowane odpowiedzi

Wiatm,

 

gdy wrzucam 1 na postoju to bieg wchodzi bez wysilku... lecz gdy samochod sie troche toczy lub chce zredukowac z 2 na 1 to mam z tym duzy problem. (inne biegi achodza bardzo dobrze) Dodam ze podczas ruszania czasem slychac takie gluche stukanie... . Podejrzewam ze to moze byc poduszka pod skrzynia biegow lub silnikem. Ktos ma jakis pomysl-moje podejrzenia sa trafne czy moze byc jeszcze jakas inna przyczyna? Z gory dziekuje za odpowiedz .

 

megane 1,5 dci 105 KM

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przyłączam sie do pytania. Mam identyczny problem - czasm muszę się prawie zatrzymać żeby wrzucić jedynkę - prawie jak w maluchu :mrgreen: Dodatkowo mam kłopot z wrzucaniem wstecznego - czasem musze wrzucic 3 inne biegi zanim wskoczy wsteczny a uzywam go bardzo często (blokuję na nim skrzynię).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skrzynia jak jest w niej zimny Olej i zimny jest silnik to nie idzie wbic jedynki 1 Ja tak mam w 1,9 dci i moj szwagier tez dopiero jak silnik osiagnie 90 to wchodzi lekko. A do tego czasu aby wbic 1 musze stanąć do 0 bo inaczej wchodzi z oporami

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie występuje dokładnie to samo. Można sobie z tym poradzić (przynajmniej ja tak robię u siebie) w taki sposób, że trzeba wbijać jedynkę nie na siłę, tylko ustawić gałkę maksymalnie w lewo i leciutko popychać i bieg zaskakuje. Oczywiście taka redukcja trwa trochę dłużej :mrgreen:

BTW: w Clio II ph2 1.2 16V 2005 jest tak samo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To nie jest kwestia temperatury zewnętrznej - nie chodzi mi o cięzką prace skrzyni jak jest zimno - czuje wyraźny opór przy wrzucaniu jedynki i na dodatek wchodzi ona na 2 razy Nieważne czy wsiadam do samochodu po nocy czy przejechałem już 100km - problem nadal występuje więc to nie jest to - przymierzam się do wymiany poduszki przy zmianie opon na letnie i mam nadzieje że objawy ustąpią

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Raczej to nic nie da w 1,9 sterowanie jest na linkach a nie na sztywno wiec wydaje mi sie ze wystarczy regulacja, to nie jest maluch :mrgreen:))

 

[ Dodano: 2009-03-11, 14:34 ]

Ja wymieniałem ostatnio poduszke pod skrzynia cała z tym aluminiowym i po wymianie biegi nadal chodzą ok wiec jestem pewnien ze to nie poduszka a po za tym trzaskało by na dziurach jak bys miał wyrabaną poduszke

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!