Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

wyciek oleju


misiek1979

Rekomendowane odpowiedzi

  • 5 miesięcy temu...

Witam.

Nie wiem, czy w dobrym temacie pisze, ale ... :-/

Olej leci. Nie wiem dokładnie skąd, ale obszar który zaznaczyłem jest dość mocno zalany, od góry zwłaszcza. Sprawdzałem rurkę od "odmy", jest w środku sucha, tak samo filtr powietrza.

 

Wie ktos co poszło? I najważniejsze - ile to bedzie kosztowało? :cry:

Ewentualnie prosze o nakierowanie na odpowiedni temat, bo nie wiem czego szukać.

 

 

img0093n.jpg

img0090mj.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wygląda na to, że tak jak pisałeś Vivaldi to wyciek spod pokrywy zaworów.

 

Za to mam pytanie dodatkowe, bo trochę czasu w Google spędziłem i "coś tam już wiem" ale nie wszystko.

Czy z wylotu odmy powinno dmuchać? Mam wrażenie, że na minimalnych obrotach lekko i cyklicznie podmu[ciach]e (w takt silnika), ale jak się obroty zwiększa, to dmuchanie ustaje.

I następnie: jaka jest geneza tego wycieku? Uszczelka puszcza i olej się sączy samoistnie, czy tam pod pokrywą jest jakieś ciśnienie co wypycha olej? Mam wrażenie, że największy wyciek pojawił się gdy trochę Renię przycisnąłem. Wysokie obroty = wyższe ciśnienie = wyciek?

Nie bijcie, jeśli to jakieś banały :mrgreen: Pytam, bo lubię wiedzieć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

oczywiście, że po deklem jest ciśnienie tym większe im większe obroty. Co do dmuchania z odmy : w autach starszej generacji taki objaw był uznawany za przedmuchy do układu korbowodowego. Nowsze samochody są tak zbudowane, że ciśnienie w układzie korb. jest dopuszczalne a nawet zalecane (niektóre marki po odkręceniu korka wlewu oleju nawet gasną). O ile "dmuchanie" nie jest siwe lub mocno szare nie ma się czym przejmować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 11 miesięcy temu...

Trzeci raz już będe tą uszczelkę zmieniał.

500km - nic nie cieknie, dochodzę do 1000, pojawia się wyciek, a po zdjęciu pokrywy uszczelka wygląda jak rozwarstwiony karton, trzeba ją w kawałkach wyjmować. A niby dobra, firmowa, bo Elring. Teraz założe GOETZE, ona jest chyba gumowa. :evil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też kilka razy wymieniałem uszczelkę od klawiatury zaworów i najlepsza była stalowa.

Niestety sklep w którym były takie dostępne został zlikwidowany, a inne uszczelki szybko ciekną.

Ostatecznie klawiatura otrzymała tak zwaną płynną uszczelkę (podobne do silikonu) i jest OK.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem GOETZE wykonaną w technologii LEM (liquid elastomer moulding).

To zdaje się jest metal powlekany tworzywem lub silikonem. Do 1.6 nie ma uszczelek stalowych, tylko do 1.4 z tego co się orientowałem, a jeśli są, to trudno dostępne.

 

W porównaniu z tym kartonowym Elringiem jest bardzo cienka, ma ok 0,5mm.

A jak trzyma - zobaczymy :)

 

[ Dodano: 2010-09-16, 20:26 ]

elring.th.jpg

 

Tak wygląda Elring po około 700km.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

mnie rowniez dopadla ta przekleta uszczelka pokrywy zaworow. Autko posiadam rok a juz czwarty raz (jutro) wymieniam uszczelke. Jak zwykle przedmuchalo ja na rogu, tak jak kolega powyzej pokazal na zdjeciu. teraz zamierzam kupic uszczelke innej firmy , dotychczas zawsze byl to Elring. Dosc mam juz zabryzganego silnika. Czlowiek dmucha i chucha na auto zeby w przypadku odsprzedazy dostatcjak najlepsza kase a tu takie male dranstwo co chwila brudzi silnik :-x CZy wszystkie renault tak maja? Zna ktos przyczyne takiego zjawiska. Dodam ze odma jest drozna. Pozdrawiam

 

Na forum piszemy stosując pl-literki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!