Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Co dziś zrobiłeś dla swojego autka?


tomek42007

Rekomendowane odpowiedzi

A ja dziś zrobiłem dzień litości dla Scenica po tym jak go kolejny kretyn zarysował.

Dokładnie wypucowałem, wytarłem so sucha, później polerka z papierem ściernym wszelkich zarysowań, owadów z przodu i innych niedoskonałości. Jeszcze nie skończone bo się ciemno zrobiło, ale teraz przód wygląda jak nowy i błyszczy się jak psu nos <ok>

Przeczyściłem też styki w tylnej lampie i już dyskoteka na zegarze zniknęła.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Założyłem czujnik poziomu płynu w zbiorniczku spryskiwaczy (manual wkrótce).

Poprawiłem spasowanie prawego błotnika, lampy i zderzaka, przy okazji wypłukałem intercooler myjką wysokociśnieniową <ok>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kilka minut po północy wymieniłem świece bo Scenic zaczął szarpać. Świece były delikatnie mówiąc takie sobie, ale powodem szarpania było przebicie które powodował olej w zagłębieniu na cewkę. Prawdopodobnie jakaś uszczelka powiedziała papa. Auto chwilowo sprawne, dzisiaj o 5 rano pojechałem do Łodzi i lata jak nowe <ok>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj na A1 naprawiłem błąd wtrysków <ok>

- Jadę sobie "130", dojeżdżam do Nowych Marz, a tu mnie się właściwy komunikat + STOP błyskają.

- stanąć nie ma gdzie, komunikatu niepewnym, Żonie nakazuję "weź instrukcję kobieto i szukaj co zacz"

- znalazła i rzecze - stanąć masz natychmiast, albo piekło się otworzy i nas pochłonie

- nadal nie ma gdzie stanąć, komunikat błyszczy, autko bez namysłu nawet pruje dalej w kierunku na Grupę

- znalazłem miejsce po drodze, stanąłem, bez wyłączania silnika zanurkowałem na glebę, posłuchałem.. nic

- wyłączyłem silnik

- włączyłem silnik

- brzmi tak samo, ciągnie tak samo (dobrze), komunikat na moich oczach się wyłączył.

 

Autko kręciło się jeszcze cały dzień po Grudziądzu, wrócił via A1 (oczywiście max "130") do Gdańska, dziś dowiozło mnie do pracy i z powrotem. Komunikatu nie ma, jeździ jakby nigdy nic. Tym samym uznaję, że naprawiłem wtryski :mrgreen:

 

 

P.S.

W sobotę pyrkaweczka została wypucowana i napojona :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kupiona 19 stycznia:

- ostatni tłumik

- tylne łożyska

- czujnik temperatury cieczy

- tarcze w bębnach

- uszczelka pod kolektorem wylotowym

dzisiaj końcówki stabilizatora od razu cisza <ok>

przyszłość:

- na pewno przednie łożyska i przeguby ( i mam nadzieje, że nie sprzęgło bo przy 4-5tyś obr trochę zaleci sprzęgłem)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!