Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Wyłącznik zapłonu


Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Mam pytanko czy ktoś wie jak zrobić samemu wyłącznik zapłonu w scenicu 2004r 1.6 16V?Czy jest taka możliwość i czy samemu można coś takiego zrobić czy trzeba jechać gdzieś na warsztat.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najlepsze zabezpieczenia są wykonane samodzielne. Trzeba przeglądnąć schemat elektryczny poszukać przewodów odpowiedzialnych za "transmisję" newralgicznych elementów, pompa paliwa, czujnik położenia wału, sygnał na świece, rozrusznik.

W odpowiednim miejscu to przeciąć i puścić do jakiegoś ukrytego wyłącznika/przełącznika.

Możesz to wykonać w jakimś warsztacie (może o tym wiedzieć pól miasta) albo zrobić to samemu. Nie jest to wcale trudne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ja się podepnę pod temat z pytaniem, jak odetnę czujnik położenia wału i przykładowo zapomnę kliknąć przełącznika przed odpaleniem to nie będzie mi jakiś błędów w kompie zapisywać?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Raczej właśnie chcialbym zrobić to samemu.Wcześniej miałem fiata siene i tam niebyło żadnych problemów żeby taki wyłącznik zrobić tylko że miałem schematy.A do scenica nie bardzo mogę znależć jakiś chemat .Chciałbym to zrobić poprzez pompe paliwową tak jak zrobiłem we fiacie.Jeśli by ktoś miał schemat elektryczny pompy paliwowej to będe bardzo wdzięczny.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wystarczy dać jej osobne zasilanie i auto zapali.

Jak się "rozetnie " przewody przy samej pompie to nie będzie to takie łatwe.

PIOTR79, schemat leży sobie na FTP-ie i czeka aż go ściągniesz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czepisz się!. Specjalnie rozetnie wstawiłem w cudzysłów, Przecież do gniazda trzeba włożyć jakąś wtyczkę, nie? Wyjmujesz wtyczkę i robisz przejściówkę na której dajesz wyłącznik.

Oczywiście równie dobrze można to zrobić na panelu bezpieczników albo gdzieś na połączeniu kabli zasilających pompę. Moje rozwiązanie jest chyba najprostsze. Fakt trochę samochodu trzeba rozebrać :-/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyjmujesz wtyczkę i robisz przejściówkę na której dajesz wyłącznik.
Nie rozumiemy się. Ty proponujesz rozcięcie zasilania na wiązce doprowadzającej zasilanie do pompy. Ja mówię, że złodziej tą wtyczkę z pompy wyjmie i swoimi kabelkami podłączy jej zasilamie.

Ogólnie to chodzi mi o to, że odłączanie pompy jest najczęstszym sposobem uprzykrzenia pracy złodziejowi i on o tym dobrze wie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie rozumiemy się

Rozumiemy , rozumiemy, tylko powiedz mi jak szybko on się to tej pompy dostanie jeszcze w scenicu?

Po za tym to i tak tylko gdybanie, coby było gdyby. W każdym samochodzie jest wiele miejsc które można "zabezpieczyć". Cała sprawa polega na tym żeby auta nie dało się uruchomić w ciągu 2-3 min Potem złodziej odpuści. A jak będą chcieli ukraść to ukradną i żadne alarmy i dodatkowe zabezpieczenia nie pomogą

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!