Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Co kupić??? LPG czy dieselka???


waflos

Rekomendowane odpowiedzi

  • 1 miesiąc temu...
w dotychczasowym uzytkowaniu pojazdów miałem jeden raz megankę 1,4 z 96 r. na gaz. wiem jedno nie chce już zadnej benyny ani gazu i wróciłem do ON w tej chwili mam scenica II 1.9 dci. przy tej ilości pokonywanych km bierz diesla i się niezastanawiaj przy ropniaku będziesz miał mniej kłopotów niż z gazem

 

No i od 2 miesięcy jestem szczęsiliwym "mam nadzieję że dalej" uzytkownikiem Meganki kombi z sekwencyjną instalacją LPG i silnikiem 1,4 16V. I oto spostrzeżenia (wczesniej miałem diselka 1,9TDI):

- przebieg który zrobiłem to ok 5000km

- problemów z gazem żadnych

- OC tanie jak barszcz

- spalanie przy prędkościach 120-160 w trasie - 8,5l LPG

- spalanie w miescie (trójmiasto) w korkach z klimą 9,5 - 10l LPG

- ekonomia: średnio 9l X 1,75 LPG = 15,75zł + 0,5l etyliny ( rozruch) = 15,75+2zł = 17,75zł !!!

Rachunek prosty!!!!!

Dodam tylko że kupiłem bezwypadkowe autko z klimką (oryginalnie 150000km) za 15600. Za tę cenę na pewno nie dostał bym żadnego porządnego diesla. Prawda????

 

Wniosek jest jeden:

Auto musi być zadbane i w odpowiedniej cenie; czy to diesel czy też LPG...

 

pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to oby tak dalej...

Powiem ze ja na poczatku tez sie zastanawialem diesla czy pb+lpg z tytm ze szukalem jakiegos auta ze stajni VAG w TDI... ale trafil sie scenic, dolozylem sekwencje i nie moge narzekac...

I teraz moze sie naraze innym ale od wielu osob slyszalem ze silniki diesla by renault sa.. nie trwale :] ... szczegolnie dci...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja też przez przypadek kupiłem Scenica (nawet w tym samym kolorze co Ty) mierząc w Passata TDI :mrgreen: , jestem zadowolony. Nie mam potrzeby montażu LPG choć byłem o krok. Generalnie wszystko przemawia za kupnem TDI,DCI itd :lol: po za tym że benzyniaki nie są kupowane (głównie na zachodzie) do wielkich przebiegów a co za tym idzie można na rynku znaleźć benzynowy model pięknie utrzymany z małym przebiegiem. Niestety w dieslu jest to dużo mniej prawdopodobne. Po za tym w czasach ciągłych problemó z EGRami, przepływkami, specjalnym traktowaniem turbiny myśle że PB+LPG nie jest złym wyborem. Po prostu diesel w utrzymaniu nie jest już taki tani jak to drzewiej bywało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!