Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

1.9 diesel 87KM, 1997r.


monikagdz

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Planuję zakup Renatul Megane, proszę o pomoc. Co sądzicie o tym konkretnym modelu i jego cenie?

http://wobi.otomoto.pl/renault-megane-dies...a-C8156628.html

 

[ Dodano: 2009-03-29, 15:40 ]

i o tym modelu?

http://wobi.otomoto.pl/renault-megane-1-9d...y-C7814603.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ad1. o ile się nie myle ma lampy od phII czyli roczników 99-02 a więc coś nie tak z tyłem auta

 

ad2. raczej nie mam zastrzeżeń,chociaż 200tyś diesle to trzeba na żywo "poczuć" i sprawdzić turbine dobrze. lepiej wyposażony i na aluskach ale i droższa

 

poszukaj ofert od prywatnych właściecieli,bo wiesz z komisami to różnie,czasem auto stoi tam niejeżdzone miesiąc albo i rok :-/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ad.1 Z tyłu lampy i klapa od phII, gdyby ktoś chciał zmienić lampy to klapy by nie zmieniał. 99% dzwonek z tyłu.

 

ad.2 Kierownica i fotele schowane pod pokrowcami mogą świadczyć o tym że są nieźle "wyjechane". Listwy na zderzakach były malowane czy tylko mi się tak wydaje?

 

Tak jak napisał Snake, szukaj od prywatnego właściciela, jest większa szansa że lepiej trafisz.

 

SnakeEyes, turbin nie ma co sprawdzać, te silniki ich nie mają <piwko> Dzięki temu zrobią przebieg, o których nowsze diesle mogą tylko pomarzyć.

monikagdz, czy koniecznie chcesz diesla bez turbiny czy te ogłoszenia to zbieg okoliczności?

O tych silnikach więcej może napisać kol. lepper_pl bo on niedawno sprzedał taką Meganę.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ad1. o ile się nie myle ma lampy od phII czyli roczników 99-02 a więc coś nie tak z tyłem auta
ad.1 Z tyłu lampy i klapa od phII, gdyby ktoś chciał zmienić lampy to klapy by nie zmieniał. 99% dzwonek z tyłu.
głupoty gadacie, klapa jest od ph1 (bo ma plastikową wkładkę pod tablicę, ph2 tego nie ma), a nie od ph2 jak twierdzą niektórzy, lampy ph1 i ph2 są ze soba zamienne, więc nie musi to świadczyć o wypadku, może komuś takie się bardziej podobały - wymiana nie oznacza dużych przeróbek

 

dopiero drugi przykład (niebieski-błękitny) ma z tyłu klapę z ph2 (możecie sobie porównać)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzięki za wszystkie opinie, wiem że zakup w komisie to nie najlepsza decyzja, ale jestem zmuszona ze względu na finanse. W komisie wezmę autko na raty. A co sądzicie o tych modelach?

http://autoklonowski.gratka.pl/ogl/10320768.html

http://wobi.otomoto.pl/renault-megane-klim...a-C7342100.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Marcin faktycznie myślałem o TD patrząc na ogłoszenia stąd to info o turbince

 

Monika ostatnie ogłoszenie mnie zabiło-skaczesz nagle w zupełnie w inną półkę 8-9tyś a potem 13,3tyś+opłata...zdecyduj ile chcesz przeznaczyć na auto bo ciężko porównać ofertę meganki phI z 97r a phII z 99r i do tego wyposażonym już w klime itp...

 

ad3. 1,4 z gazem-odpuść sobie i cena też wysoka,bynajmniej jak dla mnie

ad4. ładne ph II i jedyne co mi się wydaje (może to efekt lampy) to że maska ma ciut inny odcień.I tutaj już turbinkę musiałabyś sprawdzić <piwko>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bronius, ok, masz rację. Zwróciłem uwagę na klapy w obu tych modelach i spojrzałem na allegro, znalazłem pierwszą lepszą aukcję ( http://allegro.pl/item569545998_klapa_tyln...b_1996_rok.html ) i okazało się że nie był to trafiony pomysł :-/

Przepraszam za pomyłkę.

wiem że zakup w komisie to nie najlepsza decyzja, ale jestem zmuszona ze względu na finanse. W komisie wezmę autko na raty.

Na to też jest sposób: szukasz auta od prywatnego właściciela, jedziesz z nim do komisu i kupujesz przez komis. Właściciel wstawia do komisu a Ty od razu kupujesz. Ty masz na raty, komis też coś z tego dostanie (bo inaczej się nie zgodzi) i tyle. Wiem że ten mechanizm działał bo wiele osób tak kupowało. Tylko podpowiadam o możliwości, bo to co zaoszczędzisz w komisie, możesz później wpakować w doprowadzenie auta do stanu używalności.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wiem że zakup w komisie to nie najlepsza decyzja' date=' ale jestem zmuszona ze względu na finanse. W komisie wezmę autko na raty.[/quote']

Na to też jest sposób: szukasz auta od prywatnego właściciela, jedziesz z nim do komisu i kupujesz przez komis. Właściciel wstawia do komisu a Ty od razu kupujesz. Ty masz na raty, komis też coś z tego dostanie (bo inaczej się nie zgodzi) i tyle. Wiem że ten mechanizm działał bo wiele osób tak kupowało. Tylko podpowiadam o możliwości, bo to co zaoszczędzisz w komisie, możesz później wpakować w doprowadzenie auta do stanu używalności.

A dokładniej to jak to wygląda? Jeśli właściciel autka, wstawi je do komisu to dostanie mniej niż gdyby sprzedałby mi go od razu. Komis naliczy sobie marżę i w sumie to wszyscy (oprócz komisu) będą stratni. Ja będę musiała zapłacić więcej (marża) a ten co sprzedaje dostanie mniej (bo komis obniży cenę żeby swoją marżę doliczyć).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja tego nie robiłem, ale zasada była taka żeby "wstawić" auto tylko po to, żeby podpisać raty. Właściciel sprzedaje za cenę którą uzgodniliście, Ty płacisz raty, a komis za usługę dostaje "bombonierkę" <piwko> To taka umowa trochę niepisana, bo trzeba się dogadać z komisem, czy pójdzie Ci na rękę (powinien, bo zysk też będzie z tego miał).

Zaznaczam, że jest taka możliwość i kilka osób z tego skorzystało.

 

P.S. Włącz PW :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ja sobie zadzwoniłem do Komisu samochodwego przed chwilką a więc tak:

1. prywatny sprzedawca auta dostaje cenę taką jak chce (wcześniej warto oczywiście ponegocjować z nim)

2. komis robi narzut 500zł (taki narzut był przy aucie o wartości 20.000,więc jak tańsze auto to możliwe że narzut mniejszy) i kupujesz od nich na raty. Biorąc po uwagę,że po zakupie auta od prywatnej osoby musisz zapłacić 2% podatku (wartość Coupe przyjmijmy 10.000 to podatek jest 200zł) a kupując na raty od komisu podobno tego nie musisz robić-więc tak naprawdę przepłacasz 300zł w porównaniu z ceną wyjściową.

 

myślę,że to ptymalne rozwiązanie!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

więc tak naprawdę przepłacasz 300zł w porównaniu z ceną wyjściową.

Nie do końca, te "przepłacone" 300zł może zaoszczędzić mnóstwo nerwów i kosztów związanych z naprawą ukrytych przez komis wad/braków w aucie <piwko>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!