Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Dziwna praca silnika


piotrg

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.Niedawno wymieniałem rozrząd w swoim scenicu i po tym zabiegu zaobserwowałem dziwne dzwięki wydobywające się z silnika.Delikatne tykanie.Dzwięki są głośniejsze jak silnik się rozgrzeje na zimnym są delikatne.Mechanik u którego to robiłem zarzeka się że z rozrządem jest wszystko O.K a ten dzwięk to może być ktoryś popychacz.Pojechalem do innego mechanika ktory po wzrokowych i sluchowych oględzinach stwierdził że rozrząd powinien być ok a ten dzwięk to może być któryś popychacz, ale coś mówił o popychaczu hydraulicznym a ja przeglądając forum zauważyłem że w moim silniku (F3R 2.0 8v ) niema popychaczy hydraulicznych.Mówił też abym wymienił olej na nowy , ale olej był wymieniany w pażdzierniku ubiegłego roku i przejechałem na nim dopiero 3000 km.Może z tym olejem coś nie tak , zalewałem olejem GM 10w40.Sugerował abym zalał olejem syntetycznym bo taki ma być do tego silnika a popychacze mogą głośno pracować przez to że olej jest nie taki.Czy jest to możliwe.Proszę o jakieś podpowiedzi co może być nie tak.Może rozrząd jest żle zamontowany np. naprężenie paska nie takie, już sam nie wiem co mam robić każdy ma inną wersje.Chodzi mi nawet po glowie zaprowadzić auto do innego mechanika aby ponownie zajrzał do rozrządu i na 100 % wykluczyl jego wadliwy montarz.Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pomysł może głupi ale pooglądaj pasek akcesorii i wszystkie kółka. Właśnie jestem po wymianie rolki prowadzącej paska, nie napinacza. Objawem była głośniejsza praca i właśnie takie tykanie przechodzące w hurgot i to dość głośny jak ścięło pasek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!