Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Problem z gasnącym silnikiem gdy jest zimny.


jankujanku

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie. mam pytanko od roku jeżdże scenikiem 97 2.0 8v + lpg, W zimie zaczę ły się problemy z gasnącym silnikiem gdy był zimny(jak na zime przystało:) i tak z tygodnia na tydzień coraz gorzej, dopiero jak przejechałem kilka kilometrów i silnik się rozgrzał było i jest w miare oki, sytuacja taka ma miejsce zarówno na benzynie i gazie, obserwując silnik to na gazie dużo lepiej jeździ. z moich obeserwacji auto zrobiło się słabsze a silnik na niskich obrotach cały się trzęsie, troche klekocze. Po wizycie u pana od Renówek:) diagnoza była nie dobra,:: brak kompresji w pierwszym cylindrze a w pozostałych 8-9 atmosfer. Co do proponowanej terapi: 1. remont silnika - podobno drogi wiec nie do wycenienia na dzień dobry. 2. Wymiana silnika - tyle że tez nie wiadomo na jaki się trafi.

A teraz pytanie panowie do was: Co robić? którą terapie wybrać? a może to jednak nie brak kompresji tylko inna przyczyna lub brak kompresji może być spowodowany jakąś inna wadą(świece ,kable i takie tam) doradzcie prosze jak to ugryźć a jeżeli macie wiedze czy silniki takie jak mój z anglików pasują bez problemów?? bardzo was prosze o odpowiedź<piwko> Z góry wielkie dzięki!!!!!!!!!!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

szukaj silnika z rozbitego anglika często trafisz maszynę do 120tyś mil zaznaczam że silnik moz epochodzic również od megane i od coupe i laguny renatków

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

może być np zawór walnięty na garze ale to mechanik tez może sprawdzić wstrzykując strzykawkę oleju do cylindra, jakby cisnienie wzrosło to jest wypalony zaworek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To nie tak!

Jak masz nieszczelności na zaworach to praktycznie masz do roboty całą głowicę. Rozmawiałem ostatnio z gościem na ten tema, ma jakąś firmę która robi kompleksowe regeneracje głowic ponoć kosztuje to 800 zł. Wymieniają wszystkie części i sprawdzają wszystko, głowica też jest palnowana. Nie wiem tylko czy obejmuje to również części. Ale jak jesteś zainteresowany to mogę zapytać. Na pewno będzie to pewniejsze i mniej kłopotliwe niż wymiana całego silnika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

P_r_z_e_m_o, no dokładnie ale jest to już niższy koszt niż zakładanie silnika niewiadomego pochodzenia, a będziesz mieć już gwarancje na te pracę, lub kupić używaną głowicę od takiego anglika

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie dzikei za zainterresowanie a na dzien dzisejszy wiem tyle:

1.Silnik koszt 1500 ,z gwarancją że był to silnik poniżej 120.000

2. Jeżeli podpalony jest zawór to można robic ale jak pozostałe są oki, a na pozostałych jest 8 atmosfer.wiec dupa bo po remoncie kolejna są do wyrzucenia.

3. koszt montażu silnika to jakies 700-1000 pln

4. reausumujac auto warte 9-10 tys w normalnym stanie moge w obecnym stanie sprzedac za 4-6:)na inne auto mam do 20 tys. ale tez być paść i kolejne koszty czekają<piwko>

Decyzja na dziś szukam silnik a, wymieniam i modle sie aby był oki:)

Pozdrawiam serdecznie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!