Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Potrzebna pilna pomoc!!!! Scenic II 1,5 dci 2004


alek

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

mam problem z zakupem Scenica II 1,5 dci w wersji rozszerzonej do 105KM przebieg 150tys.

 

Na postoju i przy powolnej jeździe przy ruchach kierownicy daje się słyszeć dziwny dźwięk.

Takie jakby "plumknięcie". Nie jest to odgłos metaliczny ani żadne darcie, drapanie, czy skrzypienie. Nawet miałem wrażenie że to gdzieś przy oponie.

 

Kierownica chodzi lekko, nie czuć tego "plumknięcia" na kierownicy i w zasadzie nie ma żadnych innych skutków poza tym dźwiękiem.

 

Sprzedający twierdzi że to jest charakterystyczne dla elektrycznego wspomagania przy obracaniu kołem na postojach i podczas wolnej jadzy ale jakoś mam wątpliwości.

 

Dajcie znać czy macie jakieś koncepcje, czy to może być coś poważnego (jakaś usterka układu wspomagania) i czy to może być drogie w naprawie, bo jestem bardzo napalony na to autko ale jak mam mieć w perspektywie remont wspomagania za kilka tysięcy to mi ochota przechodzi.

Proszę o pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na postoju i przy powolnej jeździe przy ruchach kierownicy daje się słyszeć dziwny dźwięk.
. Miałem taki objaw, ale dźwięk to było raczej chwilowe tarcia i były to zużyte łożyska amortyzatorów. "Plumknięć" jak to nazywasz raczej nie stwierdziłem.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To "plumknięcie" wskazuje najprawdopodobniej na domagające się wymiany górne łożysko (łożyska) kolumn MacPhersonów. Miałem coś takiego już dwukrotnie, o kosztach się nie wypowiem bo załatwiane na gwarancji. Więc niech sprzedający nie pier....i że to wina elektrycznego wspomagania kierownicy i że ten typ tak ma. Jako opisana usterka ma prawo się zdarzyć ale nie może tak być cały czas.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co pamiętam to moj mechanik mowil że jest to usterka która wynika ze złej konstrukcji (teraz nie pamiętam czego już). Ale chodzi o to że z czasem coś zaczyna trzeć o cos innego i że najprostrza diagnoza to jak się stoi albo przy powolnej jeździe można to zdiagnozować. Jak podasz opis tej usterki w ASO to na 100% powiedza ci co to jest bo to znana usterka - nic nietypowego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!