Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Czujnik w kolanie do BLOSu


rdk214

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Posiadam Megane Coupe 96 r. 2.0 16v 150 km. Musiałem wymienić niedawno kolano łączące BLOS z silnikiem. W poprzednim kolanie miałem zamontowany czujnik (nie wiem od czego) a w nowym nie ma miejsca na niego. Znajomy mówił, że czujnik tam musi być bo w innym wypadku auto będzie przerywało. Po zamontowaniu i odpalanie nie stwierdziłem by nieobecność w/w czujnika miała jakiś wpływ na zachowanie silnika. I teraz nasuwa mi sie pytanie czy ten czujnik spełnia jakąś role czy nie i co może sie stać gdy go tam nie będzie. Bardzo proszę o pomoc i pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dsc00263n.jpg

dsc00262d.jpg

 

Są to zdjęcia już po "wtopieniu" czujnika. Jeśli chodzi o końcówkę wewnątrz kolana to są tam dwa druciki połączone na końcu okrągłą blaszką o średnicy około 1 mm- blaszka ta wygląda jakby była nadlutowana z cyny ale to już moje osobiste skojarzenie. W poprzednim kolanie czujnik był umiejscowiony w tym samym miejscu. I mam pytanie z trochę innej beczki, a mianowicie czy po odłączeniu pompki paliwowej samochód ma prawo odpalić na benzynie..

 

(edytka)

 

Witam. Po przejechaniu około 40 km czujnik o którym pisałem wyżej został wystrzelony z kolana, a dodam że został zaklejony bardzo silnym klejem epoksydowym. Zaraz potem "spadło" kolano z blosu mimo tego że zostało bardzo mocno dociśnięte opaską. Postanowiłem przeprowadzić eksperyment i zakleiłem kolano po czym zamontowałem je z powrotem do BLOSu ale już bez czujnika bo niewiele z niego zostało. O dziwo samochód pali i działa a jedynie powyżej 4-5 tys. obrotów (w zależności od biegu) przerywa. Dlaczego tak się stało? Z góry dziękuje za odpowiedź i pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!