Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Spojler megane coupe demontaż


swirus22

Rekomendowane odpowiedzi

witam mam problem, chciałbym zdemontować oryginalny spojler z klapy bagażnika megane coupe 1996, odkręciłem 4 śruby było ciężko ale się udało, ale spojler ani drgnie, i w związku z tym mam pytanie, czy spojler przykręcany jest tylko dwoma śrubami po każdej stronie? wywnioskowałem że musi być przyklejony, wstrzykiwałem rozpuszczalnik, aceton, nic nie rusza tego kleju, jak go ściągnąć? ma ktoś jakiś pomysł. spojler jest oryginalny, a chcę go przemalować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

swirus22, to może ja się wypowiem, bo już robiłem parę razy takie głupoty:

 

Po pierwsze jak po odkręcecniu śrub nie chce zejśc to jest duże prawdopodobnieństwo że spojler został przyklejonu klejem np. do szyb a tutaj juz jest problem, pewnie oderwiesz go wcześniej czy później - może się nie męczyć rozpuszczalnikiem bo to nic nie da - ale jest szansa albo uszkodzić spojler albo klapę, ale stawiam na to pierwsze no i zostanie ci klej na klapie, a tutaj już zostanie tylko szlifowanie no i w efekcie końcowym malowanie klapy

 

Po drugie czemu się nie da pomalować z klapą... Da się bez problemu tylko trzeba klapę zdjąć i zostawić na dwa - trzy dni auta a pewnie o to chodzi aby samochodzik jeździł a spojler się malował... umalujesz równie dokładnie jak bez klapy taki spojler, ja juz nie raz tak robiłem a powiem szczerze że jest to super okazja do tego aby usunać jakieś dziury między spojlerem a klapą...

 

Po trzecie pokaż foto czemu to nie chce zejśc może coś pomogę <ok>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam udało mi się w końcu go zdemontować, podcinałem go trochę struną od gitary ale ten klej to jest nie do zdarcia to jakiś klej do szyb lub coś podobnego, zabieram się za malowanie, przykleję go później na jakiś klej 2 składnikowy przykręcę i będzie ok, dzięki wszystkim za pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!