Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

zakup scenica z otwieraną szybą


StaFF36

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Właśnie z moją żona przymierzam się do zakupu scenica które będziemy używać jako autko rodzinne :mrgreen: Bardzo nam sie podobają wersje z podwójnym szyber daszkiem oraz z otwieraną osobno tylną szybą i tu zaczynają się schody :/ otóż jak przegadamy sobie oferty na necie to jest mało akurat takich modeli z jednym i drugim. Dlatego zastanawiamy się nad funkcjonalnością tego pomysłu i czy niema jakiś kłopotów z nią w sensie jakieś przecieki itp. może ktoś doradzi czy się opłaca szukać takiej wersji?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam otwierana tylna szybę - bardzo przydatne i bezproblemowe rozwiazanie. Z szyberdachu świadomie zrezygnowałem, przy klimie jak dla mnie jest zbędny a kłopot duży - trzeba dbać o uszczelki, prowadnice, napęd i odprowadzenie wody.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uchylna szyba jak najbardziej, szyberdach obniża sufit :mrgreen:

Uchylną szybę na pewno miały wersje RXi i bogatsze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polecam uchylną szybę, miałem w scenicu taki myk :mrgreen: . Bardzo przydatny np na postoju na kawkę( masz zadaszone miejsce ze stolikem ;-) ), albo gdy chcesz coś wyjąć z bagażnika a on jest pełny( co przy całej rodzince jest częste) i po otworzeniu klapy wszystko wypada albo nie chcesz by inni widzieli jego zawartosć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

oki dzięki za odpowiedzi na moje pytanko a tyk jeszcze w tym temacie małe pytanko, Bo zauważyłem że praktycznie wszystkie wersje które mają szyber uchylaną tylną szybkę oraz klimatronic to mają skórę w środku a czy były też takie wersje z welurem ??? bo chyba bardziej praktyczny jest welur niż skórka mniej się człowiek poci podczas jazdy itp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

StaFF36, nic podobnego - dobra skóra sprawuje się o niebo lepiej niż welur - poza tym dodatkowy atut to czyszczenie np. po rozlaniu płynu przecierasz szmatką i spokój. Ważne jest również aby dobrze ją konserwować a będzie służyła przez lata.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

rav85, wymieniłeś plusy skóry, a zapomniałeś o minusach, np jak się skóra nagrzeje na słońcu lub zmarznie w zimie to lepiej mieć wtedy pokrowce :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja uważam że ta klapa z szybą mało potrzebna... na półce i tak nic nie położysz, jak zdejmiesz półkę to nic nie wyjmiesz z bagażnika z dołu bo za głęboko... więc nie wiem do czego ten bajer... jedyny plus jakbys deski chciał przewieść długie to otworzysz i będzie łatwiej zamiast klapy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest możliwość podniesienia półki po otwarciu tej szyby, więc reklamówki z zakupami śmialo przechodzą. Sam tak robię jak na parkingu jet mało miejsca i klapa czasem może sie nie otworzyć (np na parkingach podziemnych).Dobra rzecz:-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Otwierana tylna szybka w klapie bagażnika to genialny pomysł i bardzo praktyczna rzecz :D

Mam to wiem, a szyberdachu nie mam wiec się nie wypowiem.

Gdy kiedyś zmienię Scenica na inny model, to bardzo mi będzie brakować tego patentu.

Aż dziw bierze, że to rozwiązanie jest bardzo rzadko spotykane w Scenicach II, a w Scenicach III chyba w ogóle go nie przewidziano :D

Co do skórki to też mam i to w pełnej skórze. Szczerze mówiąc fajnie to wygląda, ale wolałbym wersję w tzw. półskórze, ponieważ po pełnej skórze strasznie się tyłek ślizga. Pierwsze ostrzejsze hamowanie bez zapiętych pasów i mamy gwarantowaną "wylotkę" z siedzeń :D

 

W lecie skóra oczywiście potrafi się nagrzać, ale o wiele mniej niż skaj (miałem kiedyś malucha w skaju) i bardzo szybko dostosowuje się do temperatury siedzącej na niej osoby. Po niemiłych doświadczeniach z przyklejaniem się do skaju na fotelach malucha, byłem bardzo bardzo pozytywnie zaskoczony właściwościami tapicerki skórzanej. Człowiek się nie przykleja do skórki i nie poci, no chyba, że warunki we wnętrzu są iście tropikalne. Ale od tego mamy klimkę, aby warunki były optymalne.

Jeżeli chodzi o zimę to tu jest gorzej. Tapicerka np. po nocy mocno się wychładza i kilka minut minie, aż skórka nagrzeje się do odp. temperatury, aczkolwiek tragedii też nie ma i jakoś sobie tyłka dotąd nie odmroziłem.

Faktem jednak jest, ze skóra na fotelach powinna być sprzedawana zawsze w kpl. z podgrzewaniem foteli (przynajmniej przednich). W większości marek tak właśnie jest, ale niestety nie w Renault :D

W Scenicu obie te opcje były oddzielnie sprzedawane i stąd w moim RXi, jest pełna skóra a nie ma grzania foteli :-/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co do skóry w zimie,to jest proste wyjście.ja w swoim scenicu (pólskóra) zakupilem maty podgrzewane pod zapalniczkę,i problem z glowy.co do tylnej szyby się nie wypowiem,ale szyberdach to fajna sprawa.jak otworzę obydwa to wyglądam jak statek pod pelnymi żaglami.polecam moją wersję DYNAMIQUE - klimatronic,6 poduszek,fabr.alufelgi 16 cali i nawet fabr.zmieniarka Alpina.Autko naprawdę prezentuje się nieźle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!