Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Sprzedawć czy robić


misiek1979

Rekomendowane odpowiedzi

Wracając do tematu czy ktoś zna dobrego lakiernika/blacharza z okolic W-wa - Otwock- Mińsk Mazowiecki. Potrzebuje kogoś godnego polecenia nie chce robić progów u pierwszego lepszego "Kowalskiego" żeby mi nie spaprał roboty i nie zainkasował nie wiadomo ile.

Potrzebuje to zrobić szybko dobrze i przy okazji za jak najmniejszą kasę.

 

Z góry wielkie dzięki

 

[ Dodano: 2009-06-22, 19:21 ]

odświeżając posta - podjąłem decyzje o robieniu blacharki . Znajomy lakiernik obejrzał i mówi nie jest źle i wziął się do dzieła, w sobotę dzwoni spoko nie jest dobrze ale nie tragicznie a dzisiaj facet sp... z autem prawa strona przegnita i w dodatku progi w piance nie ma gdzie się wspawać z progiem i koszty wzrosną prawie 2 razy, k... za takie rzeczy to do pudła trzeba wsadzać kto o zdrowych zmysłach tak robi progi przecież to zagraża życiu.

 

A teraz proszę o radę - po naprawie sprzedawać czy jeździć a może oddać do Renault dostać rabat na nowy i kupić, chociaż brak funduszy.

 

Jestem wściekły na ludzi którzy tak robią samochody, rozumiem wszystko ale nie to.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Powiem tak - jeżeli chcesz go sprzedać i kupić coś 3-4 lata młodszego, to moim zdaniem nie ma to większego sensu. 10-letni samochód zawsze będzie wymagał mniejszych bądź większych inwestycji i nic na to nie poradzisz. Tym bardziej, że poza progami (ale to w sumie też typowe w starych Megankach) sypały Ci się same drobiazgi. Zmieniając możesz i owszem, trafić na lepszy egzemplarz, ale równie dobrze może Ci się trafić znacznie gorszy szrot. I ani wiek, ani bardzo wnikliwe sprawdzenie nie ma tu nic do rzeczy.

Sam się raz naciąłem na auto - niby cukierek, 7 lat, krajowe, serwisowane w ASO, przebieg oryginalny (albo BARDZO profesjonalnie cofnięty - nie tylko na szafie, ale i w ECU, co ani proste, ani tanie w tym przypadku nie jest) na oko nie picowane pod sprzedaż, bezwypadkowe. Sprawdzone bardzo wnikliwie (włącznie z pomiarem kompresji). I co? I to, że niedługo po zakupie i tak robiłem remont silnika (za bagatelka 5 kzl - a samo auto kosztowało 20 z groszem). Jak masz pecha, to tak bywa, niezależnie co byś nie zrobił... :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czytając wasze wypowiedzi koledzy dochodzę do wniosku że są dwa wyjścia:

1. Jak Renault wprowadzi dopłaty do złomowania (jak Fiat i Nissan) lub odkupu to pewnie go oddam im i wezmę ale raczej nie Megi bo brak $ tylko pewnie Clio Grandtour 1,2 TCE 100 Alizee

2. wyjście to pobawić się tym autkiem czyli gleba, spojlerki, Angel Eyes, audio i jeździć przez następne kilka lat- wg mnie i mechanika silnik jest ok trochę się poci (ale moje Clio się poci od 150 000 km i nic się nie dzieje).

 

Wiem tylko jedno że udało mi się zrobić (jeszcze nie odebrałem) autko za ok500-600 PLN (dwa progi + podciągi + chyba naprawa reperaturek (żona ma z gościem kontakt to jej znajomy z firmy) + lakierowanie) + oczywiście reperaturka progów - 150 PLN - to chyba nie drogo.

 

PS. Mam pytanie co mogło spowodować taką korozję na lewej stronie, blacharz mówi że on musiał być uderzony ale od dołu - tylko co mogło go z dołu uderzyć bo nic innego raczej na pewno nie uderzone.

 

Pozdro dla wszystkich i duże :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Marcin Szymansk, masz rację on był robiony i to tak na handel ale jakieś 3 lata temu, ten samochód widziałem pół roku przed zakupem i miał reperaturki błotnika do robienia i to mu zrobili. podejrzewam że poprzedni właściciel jak również komis nie wiedzieli że tam coś takiego jest. Progi naprawdę były zrobione tak że mój blacharz z kilkunastoletnim stażem nie zauważył po tego w momencie wjechania na kanał, do wyszło dopiero jak zaczął je wycinać.

A teraz twierdzi ze na 100% był uderzony w podłogę ale jak to możliwe to ja nie wiem, czyżby duży krawężnik przejechany z dużą szybkością?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!