Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

co zrobić z tym katalizatorem??


rafal221

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Po wizycie u mechanika dowiedziałem się, że mam walnięty katalizator. Przed wizytą samochód chodził cicho ale był bardzo słaby. Teraz przy wolniejszych obrotach na 1 i 2 biegu mam objawy klekotania w przedniej części wydechu. Mechanik powiedział mi, że udrożnił ten katalizator(samochód jest trochę mocniejszy) ale chcę zapytać czy przy udrożnionym katalizatorze słychać też klekotanie? Nie jest to jakieś bardzo głośne klekotanie ale ja słyszę różnicę z tym co było poprzednio. Co robić w takim przypadku? Czy na pewno ten katalizator jest w pełni drożny skoro słychać ten klekot?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewnie wykruszył ci katalizator i sprzedał ceramike w skupie (ok 200zl za kg) i nie uszczelnił złącza odpowiednio, co jest dosc trudne w leciwych autach z względu na korozje flansz. Stąd "klekotanie. Miałem podobne objawy klekotania, okazało sie nieszczelne zlącze kolektora wydechowego z rurą przednia. Rada? Nowa markowa uszczelka + pasta uszczelniająca do +1000 stopni C i klekotanie znikło. Nie ma sposobu "udrążania" katalizatora i zwykle nie trzeba nic "czyscic" chyba że sie stopi i blokuje wydech. To jakis cwaniak a nie mechanik.moim zdaniem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no nie wiem. Po tym jak to zrobił to samochód stał się trochę mocniejszy tak więc tutaj akurat raczej nie ściemnia. To klekotanie nie jest też aż tak bardzo głośny można powiedzieć, że tylko ja go słyszę inne osoby które ze mną jeżdzą go nie słyszą. Zastanawia mnie tylko czy teraz ten katalizator jest w pełni drożny i czy w ogóle przymierzać się do zakupu tego zamiennika za 350zł...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!