Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Moja MEGANE umarla!!


knq

Rekomendowane odpowiedzi

Wyedytowałem swojego posta. Bazuje bardziej na wiedzy jako elektronik niż ze znajomości samochodowej mechaniki. Mogę się mylić. Dokładne opory jakie powinieneś mieć na pewno są gdzieś w sieci.

Z podłączeniem na pierwotne impulsu to nie takie hop siup można usmażyć uzwojenie jak za długo:) Generalnie dla zaawansowanych mechaników...

 

Co do połączenia uszkodzonych cewek i gazowania to może wtedy ujawnia się to przebicie (gdybam).

 

Cewkę łatwo pożyczyć z innej meganki;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na benynie samochod odpalal, na gazie samochod odpalal.

Na niczym nie jest OK, bo gasl po gwaltownym dodaniu gazu i na benzynie i na gazie - kiedy leciutko dodawalem gazu bylo wszystko OK.

Teraz nie odpala juz wogole - rozrusznik kreci, ale nie chce zalapac...

 

[ Dodano: 2009-05-08, 12:17 ]

Megi stoi juz u mechanika...

Powiedzial, ze pewnie czujnik polozenia walu, ale bedzie sprawdzal po kolei co... Jak narazie to padl mi akumulator... Sprawdzal tez iskre w urzadzeniu i jest slaba.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiscie, ze napisze - jak narazie telefon milczy- mechanik nie dzwoni, gdyby wiedzial, co jest zepsute to chyba kazalby mi kupic nowa czesc i przyniesc, a jak narazie nic... hmmm dziwne, albo nie ma czasu zrobic albo nie wie co mu dolega...

 

----------------------------

 

Teraz czytam, ze przewody JANMOR to straszny syf (dalem 68 zlotych, a innych nie bylo - chcialem BERU lub NGK). Jedni sobie chwala, ale jeszcze wiecej wiesza na nich psy. Ale maja gwarancje na rok wiec najwyzej oddam je i dostane zwrot kasy, a kupie sobie BERU...

 

[ Dodano: 2009-05-08, 17:26 ]

Wczesniej zanim zaprowadzilem samochod do mechanika szukalem z kolega czujnika polozenia walu... Trafilismy jedynie na to. Co to jest? Mi sie wydaje ze to czujnik temperatury cieczy chlodzacej.

http://i40.tinypic.com/xm3ehw.jpg

A tutaj skad to wzielismy (mielismy ksiazke Sam Naprawiam Renault Megane, ale zdjecia sa takiej jakosci, ze ciezko to bylo znalesc) - co to jest to pod spodem?

http://i42.tinypic.com/34evx8z.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzwonil mechanik: zatarla sie pompa paliwa, padl wtrysk.

Orientujecie sie ile moze kosztowac wtrysk jednopunktowy do silnika 1.4 8V?

A dziwne bo zatankowalem z 10 litrow benzyny i mialem jeszcze z 10 czy z 5... Widocznie paliwo bylo zenujacej jakosci - nigdy tam juz nie zatankuje...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co zrobilibyscie na moim miejscu? Z tego co patrze to sam wtrysk na intercarsie kosztuje ponad 300 zlotych. A ja potrzebuje przepustnicy, wtryskiwacza, silnika krokowego (wszystko Boscha). Moze znacie kogos kto rozbiera Megane taka jak moja, albo rozbiera jakiegos anglika...

 

[ Dodano: 2009-05-15, 10:03 ]

http://www.wtryskiwacze.pl/cennik.html

Czy to zdaloby egzamin?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, podepnę się pod temat bo mam podobne objawy ale nie do końca. Od 2 miesięcy jestem szczęśliwym posiadaczem meganki 1.6 8v z gazem.

Objawy mam następujące: na zimnym silniku jak dodam mocno gazu to gaśnie/ obroty spadają i zaczyna nierówno chodzić (zależności czy całkiem zimny czy pochodził już te 2 minuty), po rozgrzaniu wszystko jest OK, dodam że dusi tylko tak do 2000 obrotów powyrzej nawet na zimnym działa ładnie. To wszystko dzieje się na benzynie, na gazie mimo, że zimny silnik wszystko jest ładnie i OK.

Sprawdziłem po przeszukaniu forum co może być nie tak, następujące rzeczy:

- czujnik temperatury zasysanego powietrze: 3,0 kOhm na zimnym silniku

- czujnik położenia wału 205 Ohm na zimnym silniku

Czyli teoretycznie czujnik położenia wału w normie, a dolotu powietrza nie mam pojęcia.

Świece oraz przewody WN wymienione jakiś półtora miesiąca temu.

Cewki nie wymieniane odkąd mam te auto. Wyczytałem ze cewki mogą być walnięte i tu pytanie kolejne, żeby nie wydawać kasy na cewki (nie są najtańsze) czy mogę przełożyć z meganki 1.6 z silnikiem K7M720 do mojej która ma silnik K7M702 czyli jak dobrze wyczytałem z silnika 75 km do silnika 90km?

Reasumując:

1) co może być przyczyną jeszcze tych objawów

2) czy mogę przełożyć cewki dla sprawdzenia od innego silnika

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sprawdź przewód do czujnika podciśnienia czy jest cały czy nie jest dziurawy na zdjęciu jest już inny bo wymieniony oryginalny jest cieńszy ,krótszy(objawy jakie są gdy jest dziura słychać zassysane powietrze , a gdy silnik jest już rozgrzany i np. po krótkim postoju zapaliłem go to obroty skakały a silnik zaczął przygasać tak jakby przestawały pracować poszczególne cylindry

post-1892-1242634272_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przewód sprawdzony, nie było jednej opaski, ale już jest :D ale bez zmian, zastanawiam się czy cewki mogą być tak dziwnie na wykończeniu, że da się jeździć po rozgrzaniu na benzynie a na gazie nawet na zimnym silniku... kiedyś jak mi cewka poszła to zaczął szarpać i nie dało się normalnie jechać a teraz dziwne objawy :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Niestety Megane jest nadal chora... Mechanik wymienił pompę paliwa i wtrysk (przepustnica, wtryskiwacz, silnik krokowy - używane). Odpalił samochód, przejechał się nim i niestety zgasł... Okazało się, że ktoś majstrował u mnie przy immobilizerze i starał się go obejść (poprzedni właściciel). Coś mi mówił o jakimś Piasecznie i firmie z immobilizerami. Panowie co o tym myślicie? Co robić?

 

[ Dodano: 2009-05-28, 13:06 ]

Bylem u mechanika. Powiedzial, ze w zyciu niewiele aut doprowadzilo go do placzu i to jest wlasnie to auto. Rozrzad jest OK. Samochod daje iskre nie wtedy kiedy trzeba - jak odbiera sie kluczyk dochodzi do wybuchu. Mowil, ze jeszcze sprawdzi go programem z ASO, a jak nie to wysyla caly komputer do sprawdzenia do Piaseczna. Jedno jest pewne jesli zrobie ten samochod to go sprzedaje, bo napsul mi juz duzo krwi i znaczaco uszczuplil budzet...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!