Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

zawieszenie silnika


Th_omas

Rekomendowane odpowiedzi

Jeżeli o wymianę poduszki z lewej strony czyli tą pod skrzynią biegów (ta co leży na ławie) wymiana jest dość banalna. Wystarczy odkręcić dwie śruby16. Polecam odkręcać od koła, czyli najpierw zdjąć plastikowe nadkola. Jedynym problemem jest posiadanie głębokiej nasadki, innym kluczem nie jesteśmy w stanie podejść do dolnej śruby ( jak śruba jest lekko dokręcona da rade odkręcić kluczem do świec :) ), górna śruba idzie kluczem zwykłem, płaskim ( nie oczkowym). Pozostaje unieść silnik niestety dość wysoko, lewarek podłożyłem pod skrzynie w miejscu jej zgrubienia.

 

Za poduszkę silnika przy paskach jeszcze się nie zabrałem, ale jestem prawie pewien ze przez klimatyzacje będzie dużo z tym zabawy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...
  • 1 miesiąc temu...

Próbuję zdiagnozować usterkę, zaczęło się od tego, że wjeżdżałem na drogę wyjątkowo dziurawą ( nawet jak na nasze warunki :) ) i musiałem trochę szybciej ruszyć gdyż zza zakrętu już ktoś wyjeżdżał i nagle na tych dziurach zaczeło coś szarpać, i skończyło się na tym, że w aucie w środku można się czuć jak w czołgu :) strasznie głośno i bardzo duuże wibracje (nawet mi odpadło mocowanie do szyby od telefonu).

Więc moje podejżenie poduszka poszła i teraz moje dylematy.

Lewa wydaje się cała, prawa wg mnie jest zerwana, ale zamieszczam filmik, żebyście potwierdzili, nie mogę zlokalizować trzeciej. Chciałbym już zamówić części bo wna koniec tygodnia u znajomego będzie wymiana więc chciałbym mieć już części. Więc proszę spójżcie na filmik i ocencie, wg mnie ewidentnie zerwana :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lewa wydaje się cała

Na oko ciężko jest zdiagnozować uszkodzenie tej poduszki. Najlepiej podłożyć pod skrzynię biegów łyżkę do opon lub jakiś pręt/rurkę i unieść skrzynię (lekko). Jak poduszka się otworzy, kwalifikuje się do wymiany.

Ta poduszka z filmiku, to już historia. Należy ją bezzwłocznie wymienić.

Najciężej zdiagnozować i wymienić jest poduszkę tylną.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!