Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Dziwne zjawisko podczas lekkiego hamowania


Rekomendowane odpowiedzi

Dziękuję za szybką i konkretna odpowiedz, ABS jeszcze działa a Esp kilka dni temu uratowała mi meganke przed barierkami i skałą - było naprawdę gorąco mimo iż prędkość była nieznaczna(50-60km/h)

Czy to jest ten uszkodzony element i czy raczej będzie pasować do mnie do megi 1ph2 (1.9dci Gandtour)

http://allegro.pl/pierscien-abs-koronka-44-zeby-megane-laguna-scenic-i1719119490.html ???

Edytowane przez sebcio76
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro Twoje auto jest w zestawieniu, do których to pasuje to raczej tak. Zmierz szerokość jakie potrzebujesz, a resztę możesz telefonicznie dogadać. Tańsze to jak w razie czego odsyłać źle zakupione.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i po strachu i po naprawie. Okazało się że pękła opaska metalowa na osłonie przegubu, smar spod osłony zapaskudził wszystko włącznie z pierścieniem ABSu. Wszystko przemyto założono nową opaske i wszystko działa ^^ ^^ ^^.

Dzwoniłem do dobrego( tak myślałem) sklepu z częściami i powiedzieli mi po podaniu nr vin i innych danych że do mojej Megi nie ma osobno pierścienia ABSu jest tylko cała półoś, zamienniki i oryginały 300 -600pare plnów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

u mnie własnie jest to samo ale zdarza sie to tylko przez jakis czas po zapaleniu silnika przy lekkim hamowaniu, pozniej przechodzi. kontrolka abs i esp nie swieci sie wogole, nawet podczas zapalania silnika gdy wszytskie inne kontrolki sie zaswiecaja. czy to tez bedzie ten pierscien abs?

 

lapka2.gif

Regulamin pkt. 5.6, pkt. 5.7

 

0cool

Edytowane przez 0cool
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Po drugie jeżeli pękł Ci pierścień ABS to musi Ci się zapalić kontrolka ABS i nie ma szans na to żeby w jakiś sposób jak to napisałeś ślizgał się i czujnik ABS to wychwytuje. ABS przy pękniętym pierścieniu nie działa jest wyłączony ponieważ czujnik go nie widzi..

Co Ty piszesz za głupoty. U mnie mam pęknięty pierścień i to pęknięcie jest na szerokość 2x większą niż odległość zęba od zęba. Ostatnio jak wymieniałem klocki to zajrzałem tam i się okazało właśnie że pęknięty, mogłem go palcami ściągnąć bez problemu.

ABS u mnie cały czas działa, czasem przy wolnym toczeniu się kół się załącza i tyle.

W środę wymieniam pierścień (allegro, koszt ok 30zł) i robię kompletną renowację zacisków i tłoczków żeby już przez najbliższy okres tam nie zaglądać.

Jak wymienię to dam znać jak poszło.

 

Dodano: 10 paź 2011 - 00:12

u mnie własnie jest to samo ale zdarza sie to tylko przez jakis czas po zapaleniu silnika przy lekkim hamowaniu, pozniej przechodzi

Ja już to przerabiałem, szukałem po objawach itp.

Niektóre objawy pasują tylko do jednej przyczyny ale wg mnie najlepiej jest się uwalić pod autkiem o obejrzeć na własne oczy, jak jest pierścień pęknięty to zobaczysz to na bank, nawet możesz sobie spróbować palcami go obrócić, jak pęknięty będzie to obrócisz go bez problemu.

 

Dodano: 12 paź 2011 - 23:12

Pierścień ABS wymieniony dziś, przy okazji wymieniono tuleje i sworznie wahacza i końcówki drążków, wyczyszczono zaciski i wymieniono uszczelki tłoczków hamulcowych.

Roboty nie ma z tym dużo i w sumie to nic trudnego.

Jedyne co denerwuje to śruby pozapiekane ze starości, masakra jak się chce je odkręcić ;)

Jutro jedzie autko na zbieżność i mam nadzieje nie dotykać się już do tego przodu.

 

Aha pierścień kupiłem na allegro za 28,5zł z przesyłką a dostałem przez pomyłkę w tej cenie 2 :) :

WYMIARY:

ILOŚĆ ZĘBÓW: 44

ŚREDNICA WEWNĘTRZNA: 75mm

ŚREDNICA ZEWNĘTRZNA: 85mm

GRUBOŚĆ: 7mm

Jakby ktoś chciał :good:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Witam mam podobny problem

Byłem z tym u mechanika, powiedział mi że pęknięta jest koronka abs przy prawym kole, zaznaczył że da się to naprawić tylko i wyłącznie w sposób wymiany całej półosi.

Teraz pytanie. Czy wymieniał ktoś w takiej półosi samą koronkę abs-u? Czy da się wymienić samą koronkę abs-u w półosi "nierozbieralnej" ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Da się wymienić sam pierścień ABS bez żadnego problemu. Koszt pierścienia 20-30zł. Wystarczy "uwolnić" zewnętrzny koniec półosi, zbić stary pierścień i nabić nowy (można podgrzać, żeby nie pękł przy zakładaniu). Zmień mechanika, albo uważaj na kanty tego...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!