Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Prośba o obejrzenie autka.


MrTea

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Szukam autka dla rodziców

Trafilem na taka Megi http://www.otomoto.pl/index.php?sect=show&id=C8690518

Miałby ktoś czas żeby podjechac i rzucić okiem na ten samochód cz jest coś wart?

Ewentualnie mozę ktoś zna to autko ?

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

szkoda że nie ma gazu, pisze że po wymianie kpl rozrządu z pompą wody, nowe tarcze i klocki hamulcowe, nowe szczęki, przednie sprężyny. Nic nie stuka. Klimatyzacja nabita i odgrzybiona, nowe filtry, świece, olej zapytaj się czy ma na to jakieś paragony, faktury, przynajmniej ja tak robię aby udokumentować wszystko co z autkiem się działo dla przyszłego kupującego, ciekawe czy reperturki wymienione czy nałożona szpachla i pomalowane musisz dobrze obejrzeć autko

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten przebieg to chyba pomyłka 136kkm / 12lat = 11kkm rocznie. Bardzo mało prawdopodobne że przez równe 12 lat ktoś robił dwulitrówką po 11 tysięcy rocznie. Najprawdopodobniej z przodu powinna być dwójka.

Bardzo dokładnie obejrzyj ten samochód.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Coś mi w niej nie pasuje za ładny lakier. Przyjrzyj jej się dokładnie szczególnie blacha. Wydaje mi się że jest tylko odstawiona na sprzedaż. arka3 przebieg też budzi zastrzeżenia. Przy takim przebiegu to autko więcej stało niż jeździło. Przy takim silniku to powinno być spokojnie 200000 km. Obym się mylił. Spytaj go o przeglądy i czy może udokumentować wszystko co napisał (szczególnie blacharka). Sprawdź VIN w ASO.

Ja posłuchałem się żony i niby dokładnie obejrzałem a teraz tylko dokładam - same drobnice ale zawsze coś.

 

Dla mnie podejrzane to autko.

Dokładnie się przyjrzyj i jak coś gościu będzie kręcił to odpuść

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzięki, jutro jade ogladać to autko. Gość mówi ze auto moge sprawdzic na dowolnej stacji diagnostycznej. Przebieg tez wydaje mi sie malo realny ale nawet jesli z przodu jest 2 to przy tym silniiku nie ma tragedii :D

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ten samochód jest po wymianie pasa przedniego, świadczy o tym:

- nieprawidłowo pomalowany zderzak

- brak ucha do holowania

- nieprawidłowo pomalowany ramki od grilla

- brak naklejki fabrycznej na pasie przednim

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten przebieg to chyba pomyłka 136kkm / 12lat

Właśnie niedawno przekazałem ojcu Clasiczka (2.0 8v) 11 lat i miał 114kkm na liczniku(byłem II właścicielem i jak kupowałem 8 latka miał 72kkm, kupiony w ASO), a nie wydaje mi się żeby przez następny rok wykręcił więcej jak 15kkm, wiec przebieg o niczym nie świadczy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

(...) wiec przebieg o niczym nie świadczy.

 

Ale daje do myślenia jeżeli stanowczo odbiega od rozsądnej średniej - lepiej uważać przed zakupem niż później borykać się z fantem jaki się kupiło

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten przebieg to chyba pomyłka 136kkm / 12lat = 11kkm rocznie.
nooo i w tym miejscu też będe miał problem przy sprzedaży :D , 3 lata temu kupiłem od rodziny z przebiegiem 85kkm, teraz ma 10 lat i 122kkm, wsio ori. I co ja biedny zrobie? Chyba licznik "podgonie" :D . Ale zgadzam się w zupełności, takie przypadki to rodzynki i należy wzmóc ostrożność.

 

[ Dodano: 2009-05-20, 14:21 ]

- nieprawidłowo pomalowany zderzak

- brak ucha do holowania

- nieprawidłowo pomalowany ramki od grilla

- brak naklejki fabrycznej na pasie przednim

bronius ale ucho (rocznik 99) to ja też mam wkręcane a nie na stałe, ale faktycznie naklejki brak i uszczelka jakaś taka "umordowana". Lakier zdecydowanie za ładny chyba, że dołożył stówkę na polerkę całości. Mimo wszystko nie odpuszczałbym za łatwo bo być może i mimo wszystko to zadbany egzemplarz. Do gruntownego sprawdzenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz rację , nie można sprecyzować rozsądnej średniej przebiegu. Ale nie uwierzę że samochód który miał 2-3 właścicieli i 12 lat na karku miał taki przebieg. Przy jednym właścicielu który jeździ te 10kkm rocznie to możliwe, ale nie wierzę żeby autko trafiało tak na każdego nowego właściciela. Oczywiście są wyjątki które jednak trzeba bardzo dokładnie sprawdzić.

Tak np. mamy 2 autka w domu, ja robię około 20kkm/rok, małżonka Clio podobnie. To nasz średnia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Vivaldi, może tak być bo widzę że masz 1.6 16V czyli przejściówka 1999 rok i mogły być takie eksperymenty. Można powiedzieć, że to już jest bardziej phII niż phI :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!