Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Silnik przerywa


rdk214

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Mam problemik z moją meganka. Otóż od pewnego czasu zauważyłem że silnik strasznie przerywa (zarówno na gazie jak też na benzynie). Dzieje się tak od około 2,5- 3 tyś obrotów na zimnym silniku i około 3- 3,5 tys na ciepłym. Dodam, że na benzynie ta granica jest nieznacznie wyższa. I o ile jedynka jeszcze jakoś daje rade to wyższe biegi już niestety nie. Mój silnik to 2.0 16V (oznaczenie silnika bodaj: F7R 710). silnik ani nie dostaje temperatury ani nie ma tez innych objawów. Bardzo prozę o pomoc i pozdrawiam...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

słuchaj rdk214 to że parownik zamarza to świadczy o tym że kończy się jego żywotność prawdopodobnie membrany robią się już stwardniałe,przerabiałem to ,a jeżeli chodzi o benzynę to myśle że musisz sprawdzić cewki,przewody zapłonowe i świece jak napisał sergiu83 i może filtry

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmmm.. Z tego co się orientuję (wiedza moja wielka zbyt nie jest) Parownik pierwszy raz zamarzł bo miałem awarię układu chłodzenia a drugi bo uwierzyłem, że mój mechanik naprawił ten układ... Ale jeździłem nią ostatnio i parownik się trzyma dzielnie (nie pokrywa się szronem)... Czekam teraz na werdykt elektromechanika i jak tylko coś będę wiedział to napisze... Pozdro:)

 

edytka:

Kontaktowałem się z mechanikiem i okazało się (nie wiem czy dobrze przytocze wypowiedź mechanika) że jest mały przeciek z jakiejś uszczelki pod klawiatura i olej dostał sie do świec. Po wyczyszczeniu faktycznie auto jechało trochę lepiej ale też czuć było, że są przerwy. Sprawdzona została też cewka... Świece również są w porządku... samochód kontynuuje swój pobyt w zakładzie. Może uda się coś jeszcze znaleźć...

 

edytka 2:

Jednak wszystkiemu winna była peknięta cewka zapłonowa i mokre świece.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!