Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Szarpnie przy przełączeniu na BP


Vargas

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Mam mały problem a mianowicie chodzi mi o to że jak silnik dostanie swoją temperaturę to dopiero przełączy mi się na LPG ale muszę mieć 2000obr. A problem tkwi w tym że jak rusze już na ciepłym i np. na 1 biegu depne do 2000obr aby się przełączył to prawie wylatuje przez przednią szybę :-| bo tak mocno szarpnie. Aby złagodzić to to muszę delikatnie ruszać i nie mając jeszcze tych 2tyś. obrotów władować 2 bieg i jakoś jest to łagodniej. wydaje mi się że te 2 tyś jest zbyt dużo, ale napewno nie jest to przyczyna szarpnięcia. O i jeszcze dodam że czasami jak się zatrzymam to obroty mam w granicach 1700 obr. tak jak by coś się zacinało ale na BP jest ok.

 

Chłopaki co to może być?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Vargas, filtr gazu kiedy wymieniales? objawy masz takie same na gazie i benzynie czy tylko na gazie-pytam bo niesprecyzowales tego. Wiec zacznij od filtrów, świec i przedewszystkim moze zatankuj lepszego paliwa np na shellu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To może być nieszczelność w układzie,prawie niewyczuwalna.Po przełączeniu na gaz nie ma gazu(lub jest go za mało)w układzie.Po przełączeniu na gaz szczególnie gdy parownik ma niską temperaturę nastąpi szarpnięcie.Dobrze jest też ustawić obroty do przełączania na mniejsze lub przelączanie przy zwalnianiu(przy zwalnianiu mogą być obroty większe).U mnie po dłuższym postoju schodził gaz i też mi szarpało.Wyciek gazu był tak mały że nie można go było wyczuć nosem.Po krótkich postojach było OK.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

objawy masz takie same na gazie i benzynie czy tylko na gazie-pytam bo niesprecyzowales tego.
Objawy te są tylko gdy przełącze z PB na LPG
Wyciek gazu był tak mały że nie można go było wyczuć nosem.
A możesz sprecyzować w jakim miejscu był ten wyciek? gdzieś przy parowniku pewnie co?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!