Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

przed podróżą?


ewula144

Recommended Posts

zatankuj do pełna dobrego paliwa, sprawdź poziom oleju, płynów, miej ze sobą apteczke i gaśnice. Wrazie czego przyda się dobra mapa. Jak dbasz o samochód na codzień to raczej nic specjalnego nie musisz robić. Szerokiej drogi ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja we wrześniu planuję wyjazd do Soltau w Niemczech i też ciekawi mnie co warto zabrać ze sobą. I ogólnie mam pytanie, czy można przewozić ze sobą ropę przez granicę w kanistrach ?

 

Pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To zależy w jak długą trasę się wybieramy, oraz czy to jest wyjazd w Polskę czy może za granicę. Zakładając że nasz pojazd jest w pełni sprawny ma uzupełnione wszystkie płyny,oleje, sprawdzone klocki hamucowe (co jeśli się skończą np. na autostradzie?) paski, światła, itp. Warto ze sobą zabrać:

-trójkąt (jeśli jedziemy do Turcji, to aż 2 :D )

-komplet zapasowych żarówek (obowiązkowy np.w Hiszpani, Chorwacji, Słowacji)

-linkę holowniczą, latarkę, komplet jakichś narzędzi, kluczy, taśmę izolacyjną

-zapasowy olej silnikowy np.na dolewki, tak samo płyn chłodniczy lub wodę destylowaną np. w Szwajcarskich Alpach dużo tego "wyparuje"

-scyzoryk, pompkę do kół (przed trasą warto zwiększyć ciut ciśnienie w oponach)

-komplet bezpieczników, rękawiczki robocze

-apteczkę, ale dobrze wyposażoną, jakieś tabletki przeciwbólowe

Warto pamiętać o winietach na drogi, oraz o tym że jeśli na zdjęciu z prawka masz okulary to podczas jazdy też je musisz mieć, bo w Czechach, ale nawet w Niemczech dostaniesz za ich brak mandat! Nawet jeśli będziesz nosić szkła kontaktowe! Czesi te q.wy :evil: potrafią mierzyć bieżnik w oponach, zabraknie mm i tysiak nie twój!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No jeszcze; komplet zapasowych żarówek (Słowacja, Czechy), zapasowe koło (Słowacja), drugie okulary optyczne jeżeli kierowca ma je mieć na nosie (Szwajcaria), apteczka w ważnymi środkami opatrunkowymi + nożyczki o określonych wymiarach + mata termiczna (Słowacja, Czechy, Niemcy), gaśnica z aktualnym certyfikatem (Czechy, Słowacja), dwa trójkąty (Chorwacja), kamizelki odblaskowe dla wszystkich pasażerów w przypadku zatrzymania awaryjnego na autostradzie (Słowacja, Austria). Takie są przepisy dotyczące wyposażenia samochodu w poszczególnych krajach. Oczywiście wszystko to można zabrać, ale prawda jest taka, że wszystkie te kraje podpisały w 1972 Konwencję Wiedeńską, wedle jej zapisów odnośnie obowiązującego wyposażenia samochodu obowiązują przepisy państwa, w którym samochód jest zarejestrowany. Jednym słowem u nas mamy obowiązek posiadania; gaśnica, trójkąt(jeden) i tyle. I wg. prawa policja innych krajów może nam nagwizdać. :-P Nie mają prawa ukarać nas mandatem za brak, z któregoś elementu wyposażenia w danym kraju lub innych warunków dopuszczających pojazd do ruchu.

Inna sprawa, że trzeba sobie odpowiedzieć, czy dla własnego bezpieczeństwa nie zabrać tego wszystkiego. Możemy tego nawet nie wyjąć z auta, ale w przypadku szczególnym może być to niezbędne i komuś dzięki temu możemy uratować życie.

Czesi i Słowacy nie lubią Polaków i wiadomo o tym nie od dziś i [cenzura] jak tylko mogą, licząc, że dostaną coś w kieszeń. :-/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdzić poziom płynów, popatrzeć na węże pod maską czy przypadkiem nie ma gdzies wyciecku, skontrolować żarówki i klocki.

Jeśli chodzi o rzeczy które warto zabrać no to tak:

-ostry nóż

-zestaw narzędzi (klucze, śrubokręty(koniecznie torxy), kombinerki)

-zestaw zapasowych żarówek

-z metr drutu i kabla

-izolację

-mocny sznurek

-latarkę

-litr oleju, 0,5l płynu hamulcowego, 5l wody

a i moim zdaniem warto wygenerować kod awaryjnego odblokowania immo tak na wszelki wypadek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

P_r_z_e_m_o, macv6, po co powtarzacie i piszecie coś coś co jest już napisane w poprzedzającym poście? Warto czytać wcześniejsze posty aby wnosić do tematu tylko nowe i produktywne rzeczy, a nie powtarzać się jak mantrę.

A tak swoją drogą koniecznie też zadbać o ciało i przed podróżą zażyć relaksacyjnej kąpieli i dobrze się wyspać. No i według wiary lub uznania może zabrać małą podkowę, lub inny gadżet na szczęście.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czesi i Słowacy nie lubią Polaków i wiadomo o tym nie od dziś i [cenzura] jak tylko mogą, licząc, że dostaną coś w kieszeń.
sami jesteśmy sobie winni przenosząc naszą chamską,arogancką jazdę na ich drogi... :evil:
kamizelki odblaskowe dla wszystkich pasażerów w przypadku zatrzymania awaryjnego na autostradzie (Słowacja, Austria).
Tylko dla tych na zewnątrz auta i ciekawostka..jeżeli zatrzyma Cię policjant do kontroli to musisz ją mieć pod ręką(wychodzisz z auta juz ubrany w nią) jeżeli jest w bagażniku...płacisz mandat...niestety.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sami jesteśmy sobie winni przenosząc naszą chamską,arogancką jazdę na ich drogi..

niezupełnie się z Tobą zgadzam. Nie od dziś wiadomo, że lubią wypatrywać Polaków przez lornetkę i wyłuskiwać ich do kontroli. Nie ważne czy jadą przepisowo czy nie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kończąc OT-Jeżdzę 2x w tyg. przez Czechy i widzę jak podrożują tam nasi rodacy.Dlaczego oni potrafią w najmniejszej wiosce zwolnić do 50tki a my nie? itp,itp...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem, doskonale jak Polacy jeżdżą, ale to nie powód żeby ze sznuru samochodów jadących z tą samą prędkością wyłuskiwać tylko te na polskich blachach, a lubią tak robić zrówno Czesi jak i Słowacy, co prawda już się to co raz rzadziej zdarza ale jednak zdarza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!