Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

progi w megi


Mati20ck

Rekomendowane odpowiedzi

witam wszystkich,mam problem,zaczynaj mi sie sypac progi pomalutku,a dokladniej po stronie kierowcy zrobila sie dziura o dlugosci okolo15 cm,i mam zamiar ja zreperowac,ale zbytnio sie wiem jak sie to tego zabrac,jak blache dac itd.na co ja zamontowac,szukalem troszke i nie nie znnalazlem,moze macie jakies linki z instrukcjami,albo zdjeciami???z gory dzieki za pomoc.pzdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 tygodni później...

Ja musze wymienic 2 progi bo się sypią oraz nadkole do wycięcia bo łapie rdza koszt tego z malowanie to 1tys u znajomego .Lepiej to zrobic , gdyż na trasie jak zlapiesz gume to nie bedziesz mial oco poniesć auta bo progi ci będą sie sypac miałem taki problem w fordzie :) i tu też taki mam dlatego musze to zrobic .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam wszystkich,mam problem,zaczynaj mi sie sypac progi pomalutku,a dokladniej po stronie kierowcy zrobila sie dziura o dlugosci okolo15 cm,i mam zamiar ja zreperowac,ale zbytnio sie wiem jak sie to tego zabrac,jak blache dac itd.na co ja zamontowac,szukalem troszke i nie nie znnalazlem,moze macie jakies linki z instrukcjami,albo zdjeciami???z gory dzieki za pomoc.pzdr.

 

Słuchaj jak nie wiesz jak do tego się zabrać to wogóle nie próbuj bo zeszpecisz autko. Ogólnie można wyciąć ten dziurawy element i wstawić do czoła nową blaszką 1,5mm ni i oczywiście zaspawać punktowo a nie spawem ciągłym gdyż jest duże prawdopodobieństwo że ci powygina blache. Więc radzę Ci daj go do blacharza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zalatwilem juz ta sprawe,progi wyczyściłem elegancko,polmalowalem farbą anty korozyjnąitd. a tą dziure co mialem obok progu na tym laminacie to zakleiłem matą szklana i żywicą ,wytarłem papierem ściernym i wyszpachlowałem,pożniej lakier i gotowe,wyszło wszystko super i bez pomocy blacharza,kasa zaoszczędzona i czegoś przy okazji się nauczyłem,w sobote wrzuce fotki autka to ocenicie jak wyszło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mati20ck, czyś ty zwariował mata i żywica na progi, mam nadzieję że nie chcesz go teraz sprzedać.

 

Druga sprawa - czy mata szklana+ żywica wytrzyma napięcia działające na autko i ew. podnoszenie samochodu raczej nie a na pewno popęka i wtedy dalej będzie rdzewieć próg. Istnieje też sposób na piankę montażową w progi nie próbowałeś??

 

Trzecia sprawa - czy kolega widział podciągi czy są całe a z doświadczenia wiem że już ich troszkę "brakuje". A jak już była dziura to trzeba wymieniać przynajmniej reperaturkę progu.

 

Mati20ck orientowałeś się ile by cię kosztowała naprawa u blacharza. Podam ci moje koszty (gdzie człowiek jakieś3-4 lata temu wg. blacharza robił progi i zrobił ja na zasadzie ma ładnie wyglądać i trzymać się do sprzedaży) - 2 x reperaturka progu= 150 PLN + wymiana i lakier oczywiście akryl + zabezpieczenie podłogi ~500 PLN = ~650 za kpl (jutro lub w niedzielę odbieram autko) więc nie są to aż tak duże koszty a przynajmniej pewnie i bezpiecznie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

panowie jeszcze raz wam opisze to co zrobiłem z fotką przykładową,którą ściągnąłem z netu,bo chyba niedokładnie to wszystko opisałem,próg został wyczyszczony dokładnie i pomalowany farbą antykorozyjną,a ta dziura obok progu,nie wiem jak to się dokłanie nazywa(no może troszkę przesadziłem,przecięcie jakby o szerokości do 0,5cm i długości około 15) to zakleilem dwoma warstwami maty szklanej z żywicą oczywiście z zakładkami około 2cm.i wyszło to bardzo twarde i schludne,później szpachla i lakier, pracuję w fabryce zniczy i tam robią formy do świec gipsowych z maty i żywicy i tyle co te formy przeszły to masakra i są całe nie popękane ani nic,upadki z regałów,ze stołów z gipsem itd.,stąd mój pomysł na mate i żywicę,na takim przecięciu powinno to bez problemu wytrzymać kupe czasu.Jutro mam wolne także zrobię pierwsze fotki megi i tych progów to sami ocenicie jeszcze raz mam nadzieję że bardziej pozytywnie :mrgreen:

 

[ Dodano: 2009-07-03, 23:22 ]

Misiek 1979 ta mata z żywicą wytrzyma,jest bardzo twarda a zarazem elastyczna,cieżko ją złamać,rozmawiałem też z kolegami co sie zajmują żywica i mówią że to wytrzyma, samochód zawsze podnoszę na końcach belki zawieszenia,a o piance montażowej szczeże mówiąc zapomniałem i nie próbowałem a to dobry pomysł,a co do roboty u blacharza to z chęcią bym oddał ,ale siostra bierze ślub,kupiłem prezent i sie spłukałem z kasy troche:(a koszta około 800zł

post-15002-1246654919_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!