Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Bardzo proszę o pomoc w wyborze,ocenie tego autka


wicher123

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie,od zawsze jeździłem niemieckimi autami,teraz mam Passata B5 98r 1.9 TDI ale bardzo mnie jak i mojej żonie spodobał się Scenic II.

Jutro pojadę zobaczyć to autko:

Scenic II

 

Teraz tak,nigdy nie miałem auta Francuskiego,99% procent kolegów mi odradza Francuza,są podobno bardzo awaryjne,elektronika w nich siada jak cholera(to np. wiem odnośnie Lagun nowszych)

Poradzcie mi proszę,na co mam głównie zwrócić uwagę oglądając konkretnie to auto <ok>

Oczywiście podjade do Renault w Nysie,czy serwis powinien wyłapać te WIĘKSZE ,drogie w usunięciu mankamenty auta??Boję się iść w strone Francuza ale.. może warto zaryzykować?

Jak się ma serwisowanie tego silnika 1900 Dci?Cena rozrządu itp bardzo daje w kość??

Jeśli możecie,dajcie znać,co myślicie o tym autko,ze zdjęć wygląda bardzo obiecująco,jutro podjade,zobacze je i może zostawie w rozliczeniu swojego Passata,jeśli istnieje taka możliwość <ok>

Wielkie dzięki za porade i komentarze ^^

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nigdzie nie wyczytałem,jaki ma przebieg. Gałka zmiany biegów nie wytarta,klima manualna,brak podłokietnika. Zbadaj go kolego dokładnie przed kupnem.Jak wszystko będzie ok,to bierz. <ok> Nie bój się francuza. ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cięcie

Przebieg pisze niby 108 km, pewnie cofnięte 100 albo 200tyś jak nie więcej <ok>

Znajomy sprzedaje Fordy z niemiec ściąga,głównie Mondeo roczniki 2006 potrafią mieć 230tyś km przebiegu a wyglądają tak swierzo.. później sie robi z tego 80tyś i sprzeadje prawie jak nówkę <ok>

Ale sprawdzić przebiegu niestety nie można,jeśli auto sprowadzane,książke serw. też na allegro można kupić za 100zl ^^

 

Na naszym forum nie cytujemy w całości posta pod którym bezpośrednio odpowiadamy. ^^ To nieładnie przedrzeźniać przedmówcę. ^^ Zapoznaj się z regulaminem w tej kwestii, widać nie zrobiłeś tego wymaganego kroku podczas rejestracji, a to już zakrawa na ^^ . - gojgien

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak nie ma książki serwisowej,to bądź bardziej podejrzliwy co do niego. Wygląda ładnie,ale wygląd to nie wszystko.Musisz go dokładnie prześwietlić pod kątem stanu technicznego.Poczytaj też trochę forum,bo ostatnio było kilka tematów na temat kupna scenica. Zawsze Ci to pomoże. <ok>

PS. Nie cytuj posta bezpośrednio od nim. ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Być może w FORDzie nie - ale w Renault można sprawdzić co nieco o samochodzie w każdym ASO w Europie. Niestety - w takiej bazie danych nie ma info o datach i przebiegach "normalnych" przeglądów (te info tylko w serwisie, który przegląd robił), ale są np. informacje o naprawach gwarancyjnych lub akcjach serwisowych: data i przebieg. Na tej podstawie można oszacować faktyczny przebieg.

 

Co do ogłoszenia - to już widzę, że nie tylko plagą jest skręcanie liczników, ale zawyżanie wyposażenia danego egzemplarza. Czytając podrzucane tutaj na forum do oceny ogłoszenia w każdym jest wyposażenie podane z kosmosu.

Np. w podanym przez Ciebie ogłoszeniu - ten egzemplarza NIE MA:

- nie ma kierownicy wilofunkcyjnej

- nie ma radia seryjnego (dla mnie wada)

- nie ma tempomatu

- nie ma welurowej tapicerki

- podgrzewanej przedniej szyby (tego to chyba w ogóle nie montowali w Scenicu - no chyba, że sprzedający ma na myśli nadmuch gorącego powietrza na szybę <ok><ok>^^ )

- ogólnie uboga wersja - na zdjęciach nie widać - ale na 99,999% nie ma ESP

- chyba nie ma czujnika deszczu - nie chcę teraz iśc do swojego zobaczyć, ale chyba obudowa lusterka z czujnikiem jest inna.

 

Dla mnie ten golas jest za drogi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Drogi jak mówisz.. ok ale może właśnie ma taki przebieg i ogólnie zadbany więc dlatego taka cena?No nic,dziś pojadę go zobaczyć <ok>

Szczerze mówiąc oprócz klimy auto może dla mnie być gołe.Nie potrzebuje innych bajerów typu ESP itd. Właśnie takie rzeczy podnoszą cenę auta a im więcej elektroniki tym więcej sie później to psuje,takie moje zdanie <ok>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Każdy sam dokonuje wyboru - to prawda. Każdy ma inne kryteria. Moje kryteria są takie, że lepiej dopłacić te 2-3 tysiące więcej i mieć normalne auto. Rozumię auto z salonu - tutaj róznica w cenie pomiędzy golasem a "wypasionym" może być nie do przeskoczenia. Ale przy używanym? Dodam jeszcze, że jak teraz ubezpieczałem swojego (w IV 2009) - nie mam w nim tylko dachu panoramicznego, skóry i nawigacji firmowej - rocznik też 2004 - i wg. katalagu ubezpieczyciela wyceniono go na 30 000. Ja osobiście bym nie kupił tak ubogiej wersji. Co do klimy - w poprzednim aucie miałem manualną - teraz w scenicu automatyczną. Naprawdę większa przyjemność z tej klimy. Na manualu albo miałem za zimno albo za ciepło. No i hadsfree - rządziiiiiii!

O.

PS. I nie można zakładać, że zaraz wszystko się będzie psuło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A więc tak, po pierwsze,pierwszy raz siedziałem w Sceniku i kurde,to jest piękne autko,z żoną byliśmy w szoku,piękne!!Teraz tak,poprzyglądałem się i mam mieszane odczucia bo:

1. Kierownica bardzo mało przetarta-naprawdę małe ślady użytkowania, prawie jak nowa.

2.Pedała OK w ogóle nie poniszczone,nie powycierane,to też może świadczyć o małym przebiegu (niby 100 pare tysiecy) Auto sprowadzone z Belgii.

3.Mieszek skrzyni i lewarek przetarty ale bardzo malutko,tak delikatnie.

4.Jest brzydko porysowany schowek <ok> od strony pasażera taka głęboka rysa na ok 10 cm,brzydko to wygląda i... właśnie to i.. które mnie BARDZO zaniepokoiło,mianowicie:

z tyłu środkowy fotel i boczny od strony kierowcy powycierane na tyle,że widać i brzydko to wygląda,te boczki w fotelach które mają trzymac dość mocno wytarte,nie ma dziur ale widać ze zużyte dość mocno,z przodu-kierowcy fotel też te boczki miał niezbyt swierze,widać ślady przetarć.

I z tąd moje pytanie,może to świadczyć o dużym przebigu czy raczej fotele w sceniku są dość delikatne??To mnie nurtuje najbardziej.

Sprzedający,powiedział,że jest pewien tego auta i może śmiało ze mną pojechać do którego kolwiek salonu ale polecał głównie obojętnie który Renault by Panowie dokładnie mogli sprawdzić bolączki tego autka.To na DUŻY plus moim zdaniem.

Na spokojnie muszę to przemyśleć.

Co Wy na to??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co do boczków-ja w megane mam boki ze skóry i są już przetarte od strony kierowcy a przebieg to 105 tyś km. wydaje mi się że renault dało ciała z jakością materiałow. Także wytarte boczki niekoniecznie muszą świadczyć o dużym przebiegu,ale trzeba być ostrożnym ;-) poczytaj,dużo porad i ciekawych rzeczy http://tylik.motogrono.pl/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wicher123, jedź z facetem do ASO, niech go obadają dokładnie dowiesz się wszystkiego. Moje obicia nie są skórzane i maja około 155kkm( licznik a co na prawdę to kto wie) i wyglądają prawie ;-) jak nowe. Natomiast gałka biegów jest wytarta :-/.

pozdro P.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pierwszy raz siedziałem w Sceniku i kurde,to jest piękne autko,z żoną byliśmy w szoku,piękne!!

 

A ja oddając wczoraj swojego do ASO - wsiadłęm sobie do nowego Grand Scenica - to jest dopiero pięke autko. Ta mięciutka skóra na kierownicy, kolorowy wyświetlacz - wszystko pięęękne. Cóż - myślę, że się przesiądę dopiero gdzieś za 2-3 lata.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak dokładnie nie wiem - może głupi jestem, ale krępuje mnie wsiadanie, trzaskanie drzwiami itp. w sytuacji jak nie mam zamiar kupować. Więc tylko tak dyskretnie wsiadłem :-> włączyłem radio, coś mi tam zaczęło pikać, nie wiedziałem przez chwilę jak to wyłączyć, w końcu wyłączyłem i opuściłem pojazd. Powiem tylko że cena prezentowanego modelu była bodajże 91 000 jak dobrze pamiętam. Jutro będę znów w ASO po odbiór swojego to się lepiej przyjrzę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!