Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

[Megane II] Koniecznie diesel


PrZeMo0o

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Jako ze szukam autka a bardzo podoba mi sie Megane II :) szukam porady wlasnie na tym forum. Interesuje mnie diesel 1.5 czy 1.9 nie robi mi to zbytniej roznicy. Mialem okazje podrozowac nie raz Megane II 1.5 dci (wersja 105KM bodajze) i wrazenia z jazdy sa jak najbardziej pozytywne. Znalazlem na allegro kilka "perelek". Podkreslam nie przeszkadza mi kolor bialy lub to ze trzeba kupic nowy zderzak maske lub cos w tym stylu.. (czego sie nie robi dla Megane :) )

Kilka linkow:

 

http://moto.allegro.pl/item667774480_renau...ryka_super.html

 

http://www.otomoto.pl/index.php?sect=show&id=C8324306

 

http://www.otomoto.pl/index.php?sect=show&id=C9064158

 

http://www.otomoto.pl/index.php?sect=show&id=C9037857

 

http://www.otomoto.pl/index.php?sect=show&id=C9133679

 

http://www.otomoto.pl/index.php?sect=show&id=C9128914

 

jak widac cenowo okazje.. tylko czy sa one warte zachodu ?

z gory dzieki za odp

Pozdrawiam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szczerze to ani jednej nie nazwałbym perełką. Ceny niskie dodaj do tego opłaty, naprawa, poduszki powietrzne itp. wyjdzie sporo nie wiem czy dla 4 tys. zł warto bawić się w takie składaki....poza tym stan wizualny w żadnym przypadku mnie nie powalił:) ale w sumie zależy ile masz kasy. za 25 - 26 tys. zł kupisz naprawdę ekstra diesla 1,5 dci 2003 może i 2004 rok się trafi ( ale tutaj pewnie z większym przebiegiem).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlatego napisalem "perelki" :mrgreen: Chodzi mi o to aby nabyc Megane jak najnizszym kosztem i koniecznie aby byla w dieslu. Wiadomo te auta co podalem w linkach wymagaja nakladu pracy i pewnych kosztow ale to jestem w stanie poniesc.. Mam takie pytanie jaki jest koszt zalozenia od nowa poduszek powietrznych ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jaki jest koszt zalozenia od nowa poduszek powietrznych ?

w mII to duży koszt, bo z przodu musisz wymienić całą konsolę za ok 2000zł, czasami trafiają się taniej ale handlarze dobrze o tym wiedzą. Można też kupić regenerowany badziew za 700-800 zł i oddać swoją deskę w rozliczeniu, ale wygląda to marnie i po jakimś czasie wszystko się rozpada.

Koszt poduszek też jest różny, bo są z wycięciem na przyciski od tempomatu, z jakimiś chromowanymi kółkami itd i zależy też ile jest tych poduszek wystrzelonych. Za sam przód (2 poduszki) ok 1000zł + napinacze przód do 400zł + poduszki kolanowe (nie wiem jaki koszt, lepiej chyba cały fotel kupić), nie wiem do końca jak jest w mII, ale niektóre mają też napinacze z tyłu. Co tu dużo pisać, jak masz kupić mII z "rokwaszoną mordą" to lepiej chyba dołożyć i kupić z lekko uszkodzonym tyłem bo usprawnienie systemu poduszek to kilka tys. zł.

Jest też sposób o wiele tańszy, ale ja go tu nie napiszę i nie polecam :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym to zostawił z daleka. Nowa poduszka kierowcy do megi I ph. II w ASO to koszt 2000zł. Czy dostaniesz używana konsole do europejczyka w całości nie wiem.

Może się okazać, że jak poskładasz wydatki to będziesz miał koszt niewiele niższy nież kupionej w całości bezwypadkowej, a ile czasu i nerwów stracisz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

PrZeMo0o ja ci radze tak: jak chcesz kupic dobry samochód to szukaj od pierwszego właściciela. Największe szanse że bedzie w stanie lepszym od tego co kupisz od handlarza BO handlarz nie chwyci się auta droższego (a więc zadbanego) bo z tego nic nie będzie miał. Handlarz kupuje takie na które ma dobrą (niską) cenę, a taką ma wtedy kiedy coś może zbić bo np. w autku coś nie działa (klima), poobijane, poobdzierane itp. Później mówi kupującemu że to okazja że wystarczy tylko "odświeżyć". Kolega teraz kupił Leona z 2006 roku od kogoś kto sobie go sprowadził i rok jeździł w kraju. Co się okazuje to: klima nie działa, spod turbiny cieknie, prawy błotnik obdarty (widać że już był wcześniej robiony więc czy tylko błotnik czy cały bok), prawa kratka nawiewu nie działa (coś w niej goni czy czegoś brakuje). Co jeszcze wyjdzie czas pokaże ale wg kolegi zalety tego auta to: mały przebieg (65 kkm - szkoda że z tyłu tapicerka wytarta troszke...), młode autko z 2006 no i w ostatniej budzie!

Jak jesteś zdesperowany to możesz kupić od handlarza ale zawsze takie autko będzie gorsze niż autko od pierwszego właściciela z ASO polskiego.

Są rzeczy gorsze niż kawałek zderzaka, klapy silnika a których sam nie zrobisz a części będą drogie (szrotem nie zawsze warto się posiłkować).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdesperowany oczywiscie nie jestem :mrgreen: Ale po zakup auta jechalbym z mechanikiem (posiadam takiego w rodzinie). Osobiscie bylem nie raz przy zakupie auta i wiem co trzeba sprawdzic aby nie kupic kota w worku. Jak wiadomo czasem mozna trafic na naprawde dobra okazje typu lekko pukniety przod/ tyl lub przetarty bok a auto kosztuje "grosze". Dlatego spytalem takze jaki jest koszt zamontowania od nowa poduszek, bo jak widac na allegro jest duzo Megane w niskich cenach lekko uderzonych ale z wystrzelonymi poduszkami... wiadomo auto z zewnatrz mozna doprowadzic do dobrego stanu... Przynajmniej moim zdaniem takie auto z zewnatrz mozna doprowadzic do takiego stanu aby mozna bylo swobodnie podrozowac po drodze, a te poduszki najwyzej zostawic na pozniej. Ciagle bede przegladac aukcje aby trafic na cos konkretnego. Duzo takich aut jest sprowadzonych z Francji, czy sa jakies szczegolne kryteria na jakie trzeba patrzec przy sprawdzaniu takiego auta ?

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

... jeszcze jedno - panuje opinia wg której auto bite ma problemy z elektroniką. Coś gdzieś nie łączy, czasem zagada, czasem nie. Im większy dzwon tym większa szansa na te problemy oraz na poważniejsze ich awarie. O ile strefy zgniotu, poduchy, pasy są już oki to jednak elektronika źle znosi duże chwilowe przeciążenia przez co rewanżuje się potem większymi/mniejszymi problemami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśłi auto jest za grosze, tzn, że nie warto go naprawiać. Zastanowiłeś się czmu handlarz zamiast połatać takie auto w garażu i sprzedać jako "bezwypadkowy zakłada błotnik, klapę i sprzedaje dalej. NIe bawi się w naprawy?

Obawiam, się, że nie robi tego bo koszty przewyższaja potencjalne zyski. Zanim kupisz takie lekko pukniete auto bez poduszek policz ile kosztuje jego przywrócenie do stanu używalności. Wtedy odejmij koszt auta w całości od łacznej ceny tego auta, które kupisz i poskładasz. A potem zastanów się czy róznica warta jest zachodu. I czy nadal masz pełnowartościowe auto.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Kolego PrZeMo0o, jak szukasz zadbanego diesla to mogę Ci sprzedac moją reńkę - Megi II ph I; 1,9dci; obecny przebieg to niecałe 120 tyś. km ( po najbliższym łykendzie będize więcej bo jadę do Łeby ). Autko w stanie b. dobrym, dobrze wyposażone. Jabyś był zainteresowany to dja znać na priva a ja ci przeslę trochę fotek i dokładny opis.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!