Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Cykanie silnika + elektryzowanie przy wysiada


evo

Rekomendowane odpowiedzi

Olałem na jakis czas te cykanie, ale widze że będe musiał się tym zając, bo chyba jest coraz głośniejsze.

 

Nadal nie mogę zlokalizowac tego odsysacza oparów :-D - może jakies foto, jak to wygląda?

 

Chciałbym to na chwile odłączyć, by sprawdzić czy to to, czy też zawory.

 

I jeszcze takie pytanie, czy może mieć coś wspólnego z tym cykaniem to, że była zmieniana pompa wodna + pasek rozrządu? Bo jak tak się zastanawiam, to mniej więcej w podobnym okresie pojawiło się to cykanie, czyli po zmianie pompy i paska (tzn. chyba kilka dni po zmianie).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

witajcie. czytam wszystkie powyzsze posty i niestety nie moge znalezc jednoznacznej odpowiedzi co jest przyczyna tego "cykania" a niestety w mojej megi 1996r. 1,6 8v pojawilo sie to ok 4 tygodnie temu. dodam ze 2,5 tygla temu zrobilem gaz "mikser",ale pojawilo sie to juz wczesniej z tym, ze teraz sie nasililo. mam jednak wrazenie ze to cykanie jest glosniejsze gdy silnik jest cieply a nie zimny. samochod nie stracil na dynamice, nie ma problemu z obrotami na jalowym biegu jednak niedawno zauwazylem ze na zimno doszedl jeden problem: przy nacisnieciu gazu silnik sie na moment dlawi. szukalem tego odsysacza oparow, nie jestem pewien czy to to bo dzwiek wyraznie wydobywa sie z silnika. jesli ktos z was rozwiazal ten problem lub wie jak to zrobic bede wdzieczny za informacje. pozdrowienia!

 

[ Dodano: 2007-07-29, 22:19 ]

dodam jeszcze jedno: od tygodnia - moze dwoch mam problem z uruchomieniem go rano, gdy jest zimny. wymaga 2-3-4 krotnego krecenia przez dobre kilka- kilkanascie sekund. wydaje mi sie ze tez przykopca po odpaleniu i jednoczesnie dlawi sie gdy dam mu gazu. po chwili mu to przechodzi i jedzie normalnie (cykajac przy tym :))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

[ Dodano: 2007-07-29, 22:19 ]

dodam jeszcze jedno: od tygodnia - moze dwoch mam problem z uruchomieniem go rano, gdy jest zimny. wymaga 2-3-4 krotnego krecenia przez dobre kilka- kilkanascie sekund. wydaje mi sie ze tez przykopca po odpaleniu i jednoczesnie dlawi sie gdy dam mu gazu. po chwili mu to przechodzi i jedzie normalnie (cykajac przy tym :))

 

Silnik 1,4 16v, ale objaw ten sam, tylko bez cykania, za to obroty około 2000. Po ponownym uruchomieniu już normalnie. Jaka może być przyczyna?

 

[ Dodano: 2007-11-30, 20:03 ]

Badanie Clipem wskazało na czujnik temperatury płynu chłodzącego: przy rozgrzanym silniku wskazywał temperaturę 40 st. C. Po wymianie na sprawny - 90 st.C. A objawy zależały miedzy innymi od temperatury otoczenia. Na mrozie wolne obroty albo duże: 1500 - 2000, albo zalany gasł i trzeba było sporo kręcić, by odpalił ponownie. Kiedy się nieco ociepliło wolne obroty ok. 900 - 1100 i nie gaśnie. Po wymianie uszkodzonego czujnika powrót do normy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Jakiś czas temu w końcu się zebrałem i dałem do regulacji zaworów - cykanie ustało.

Silniki traktowane gazem ponoć częsciej tego wymagają, więc ciekawe kiedy po raz kolejny przyjdzie mi to regulować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!