Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Spalanie LPG - silnik 2.0 8V


pawelli

Rekomendowane odpowiedzi

Na temat spalania gazu z autopsji (11 lat na gazie i już o tym pisałem) mogę powiedzieć tyle, że dzielenie spalania na miasto i trasę na gazie nie ma bardzo sensu, bo liczenie tego spalania od tankowania do tankowania (do wybicia) jest obarczone dużym błędem związanym z momentem wybicia przez pływak (różnice dochodzą czasem do 3 litrów na ok. 36 litrów tankowanego gazu. Średnie spalanie zaczyna sensownie wyglądać jako suma kilku tankowań podzielona przez przejechaną w tym czasie ilość kilometrów. A raczej mało prawdobodobne aby ktoś 2500-3000 ciurkiem przejechał tylko po mieście albo na trasie. Ogólnie mogę powiedzieć tyle: polonez na gazie (I generacja - mikser) miał 20% większe spalanie niż na benzynie przed założeniem gazu, meganka 1.4-16V (sekwencja DREAM XXI) analogicznie ma o 16% większe, a corolla 1.4-vvti (sekwencja PRINS) analogicznie ma o 18% większe.

I wracająć do tematu postu, cudów nie ma, wiedząc ile silnik chlapie benzyny, można się spodziewać ile powinien chlapać gazu (przy dobrze ustawionej instalacji).

Różnica 16% przy DREAMie i 18% przy PRINSie wynika z zasady działania tych instalacji. Samochód z PRINSem mniej zużywa benzyny a więcej gazu niż z DREAMem. Przytoczone dane, to dane zebrane na dystansie kolejno 100 tys., 60 tys. i 80 tys. km. Po założeniu gazu, po kilkunastu tankowaniach się stabilizowały na podanych poziomach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za wyczerpującą odpowiedź :mrgreen: :D

 

Bo co niektórzy twierdzą np. że na gazie zaczął im w mieście spalać mniej o ok. 2 litry niż benzyny - stad moje pytanie - bo mnie właśnie spala tak jak piszesz ok. 20% więcej niż Pb.

 

Pozdr :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!