Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

niedzialajacy przelacznik od gazu


grucha_sdz

Rekomendowane odpowiedzi

Witam mam Megane I 96r. moj problem polega na tym ze jadac sobie do domu samochod nagle mi zgasl i nie chcial odpalic. samochod ma LPG wiec probuje przelaczyc na benzyne a przelacznik nie swieci tzn. przelacznik ma 3 pozycje I 0 II i w zadnej pozycji nie swieci sie dioda tak jak gdyby nie dochodzilo napiecie do przelacznika.sprawdzilem 2 bezpieczniki od gazu i wszystkie sa dobre. samochod kreci normalnie ale nie zapala wszystkie kontrolki sie swieca procz w przelaczniku od gazu ktore wczesniej sie swiecily nie wiem co mam robic.Prosze o pomoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak samochod jest unieruchomiony nie odpala na zadnym z paliw.nie swieca sie kontrolki na centralce od gazu.Wczoraj mylem silnik i mysle ze moze cos od tego ale jezdzilem po umyciu cale 2 dni i nic sie nie dzialo.Pod maska nic nie bylo robione zgasl mi podczas jazdy i w ogole wiecej nie odpalil.Kontrolki na desce rozdzielczej sie swieca rozrusznik kreci.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawa wygląda następująco. Najprawdopodobniej masz przełącznik KME o symbolu 628, lub coś nowszego.

http://www.pliki.drypa.pl/entry-321f897033...aa75a1256c5.htm - to schemat.

Najprościej będzie odpalić samochód bezpośrednio na gazie.

Wyciągnij wtyczkę z tyłu tego przełącznika i sprawdź czy przy włączonej stacyjce masz w tej wtyczce +12v na czerwonym przewodzie. Jeśli nie, to znaczy, że jednak coś z bezpiecznikiem. Jeśli jest zasilanie, to trzeba je połączyć do niebieskiego przewodu. Zworka łącząca czerwony z niebieskim. Po tym auto powinno odpalić na gazie. Po każdym zgaszeniu silnika zworkę trzeba usunąć. To jest doraźna metoda, jesli np. chcesz zawieźć auto do warsztatu lub gazownika.

Aby móc odpalać na benzynie, musisz znależć przewód podłączony do wtryskiwacza benzyny. W którymś miejscu jest on przecięty i połączony przekaźnikiem lub jakimś emulatorem. Może to być zrealizowane wtyczkami przy samym wtryskiwaczu, lub metodą cięcia i lutowania. Nie wiem jak masz zrobione, więc muszisz poszukać. Chodzi o to, aby ten przewód z powrotem połączyć. Wtedy silnik powinien odpalać na benzynie. Wtyczkę od przełącznika nie zaszkodzi odpiąć.

Jeśli to wszystko nie pomoże, tzn że awaria jest też gdzieś indziej.

Nowy przełączik to koszt ok 50zł jeśli ten Twój jest padnięty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, ja tez mam (chyba) problem z przlącznikiem gazu, posiadam przełącznik WR-02 Lecho, i mam taki problem, że jak przełączam go na zapalanie na gazie i przekrecam kluczyk to ulamek sekundy odpala na gazie a potem sam się przełącza na zapalanie na benzynie (przycisk pozostaje w tym samym miejscu jednak diody informuja o tym ze zapala na benzynie) a niestety moja Renia tak sie juz przyzwyczaila do gazu że na benzynie pali dopiero po 3-4 kreceniu rozrusznikiem a na gazie paliła od pierwszego przekrecenia rozrusznikiem, co to może być ? dodam jeszcze że mniej wiecej od tego samego czasu swieci mi sie tylko jedna dioda (ta czerwona) a ta od sygnalizacji gazu tak jakby sie spaliła bo sie nei świeci, Przełącznik padł ? bezpiecznik ? gdzie go moge znalesc ? z gory dziekuje za pomoc i pozdrawiam wszystkich forumowiczów

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!