Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Megane 1.4 - pierwszy samochód


Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich.

Od 7 miesięcy jestem właścicielem Renault Megane 1996r.,1.4 75KM, 170tys, gaz, kolor czanry:).

Mam parę pytań, bo niby poprzedni właściciel sporo w niej powymieniał i sie zastanawiam czy ściemniał, czy trafiłem na pechowy egzemplarz.

Od początku coś się z nią dzieje. Najpierw nie chciał mi odpalać.

Po przekręceniu kluczyka nic się nie działo... cisza...

Pomogła wymiana elektromagnesu.

Później wywaliło mi świece i musiałem jechać do mechanika na 2 garach:(.

Wymiana pomogła, ale mnie tam ostro nastraszyli.

Nie znam się na tym więc sie nie śmiejcie:).

Mam 4 gary po pomiarze miałem na 3 "ciśnenie" =11, a na czwartym 8...

Sam dokładnie nie wiem co to znaczy, bo jak wspomniałem nie znam sie na tym.

Powiedźcie mi jak możecie czy mam sie obawiać czy nie.

Podobno z góry silnika wszystko jest ok. Mechanik powiedział że musiałby rozbierać silnik i dostać się do głowicy. Zawory itd. ok.

 

Problem nr 2.

Nie działa mi centralny zamek z przodu od strony pasażera.

Jaki mniej więcej jest koszt naprawy tego.

 

Z góry dziękuje za wszelkie sugestie.

Pozdrawiam

Krzysiek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ad 1. spora różnica w kompresji i może to silnik kwalifikować w niedługim czasie do remontu

 

ad 2. sprawdź najpierw styki a potem jeśli nie pomoże to rozbierz drzwi bo może po prostu siłownik zamka centralnego Ci padł i wystarczy, że go wymienisz - sam dasz radę to zrobić

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok. Jeśli z tymi pierścieniami to prawda to jaki byłby koszt...?

Co się może stać, jeśli bedę jeździł nie naprawiając tego.

I czy opłaca się to naprawiać czy czekać aż się coś stanie i wtedy robić?

 

[ Dodano: 2007-04-26, 17:10 ]

A może sprzedawać póki sprawny:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja coś takiego to bym robił, jeśli masz zamiar trochę pojeździć tym autem, natomiast jak go sprzedaż z wadą ukrytą to kupujący może mieć roszczenia w stosunku do twojej osoby :-/

 

poza tym jak masz pierścienie do roboty to pewnie też olej Ci znika...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

NIe wiem.

Poprostu jedna przestała działać i jechałem na dwóch garach.

Po wymianie świeć praca silnika wróciła do normy.

A co do oleju to nie zauważyłem żeby mi brał.

Silnik suchy jak na pustyni.

Olej sprawdzam co 2-3 tygodnie i jest ok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

Co do tego gorszego ciśnienia w jednym cylindrze, to warto przeprowadzić staranne pomiary i oględziny. Może być to wina pierścieni, ale również może być nieszczelność zaworów lub uszkodzenie uszczelki pod głowicą.

Jeśli pierścienie, to powinien silniczek brać olej. Poza tym można przeprowadzić tzw. próbę olejową - pomiar ciśnienia sprężania po zaaplikowaniu do cylindra ok. 5 ml oleju silnikowego. Jakie wówczas będą wartości ciśnienia?

 

Dodam, niedawno mierzyłem ciśnienie w swojej Meganie (1.4 16V 2000r.) i "na sucho" było równo po 11.5 Bara na każdym cylindrze a przy próbie olejowej wypadało w granicach 13.2-13.5 Bara. Silnik musi być oczywiście rozgrzany!

 

Dodatek:

a) 1 Bar to w zaokrągleniu 1 Atm lub 0.1 MPa,

;) pamiętaj też, że stopień sprężania (st_spr) to nie to samo co ciśnienie sprężania (cis_spr).

Najszybciej można przeliczyć to wg. poniższego wzoru:

cis_spr [MPa] = 0.12 x st_spr.

Przykładowo, gdy st_spr = 10, to ciśnienie w cylindrze powinno wynosić 1.2 MPa (czyli 12 Bara lub prawie 12 Atm).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!