Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Jakie głosniki do M I polecacie?


Rekomendowane odpowiedzi

Ech chłopaki, to i tak ja mam najgorsze caraudio - o ile to można tak nazwać [ReiL wie czemu].

 

Pioneer sdk w którym nie odtwarzają się taśmy [coś padło?!] na samym radiu jeżdżę. Na domiar złego podpinając 4 głośniki, wyszło na jaw, że wzmacniacz padnięty w połowie - zmostkowane 2x25W na 4 głośniczki. Dziaarskooo :mrgreen:

 

Jak narazie na przodzie 13' cabasse z laluni 2 - bodajże to są 40W, z tyłu od kolegi z PIKURa odziedziczyłem, tylnie głośniczki 16', seryjne z laluni 1. Chyba 40W również :lol:.

Siakoś to gra, na najbliższym spocie meg na śląsku zademonstruję, 'lipowaty zestaw caraudio' :lol: No ale co by nie było, ja się nie chwalę, a śmieję się z siebie. W końcu zeszły rok jeździłem - bez radia! :lol: :lol: :) Dobrzy Reno-maniacy się zlitowali, i tak posiadłem jako takie 'coś' grające.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może źle doradzam, ale popatrz sobie na ofertę używanych głośników CABASSE z laluni 2 - 13 lub 16, nie wiem jakie wchodzą Ci na przód i tył oraz jakie są na rynku wtórnym aktualnie. Osobiście mam dwa takie na przodzie 13' - jak dla mnie niczego sobie, jeżeli jako takiego standardu oczekujesz :mrgreen:

Ps: za swoje zapłaciłem 40zł z przesyłką. Więc w miarę rozsądne kwoty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie chcę Ci źle doradzić. Wiec milcze, bo specem żadnym nie jestem. Pioneer kaseciak 2x25 podpięty na te głośniki, dawał czadu, aż wzmaczniacz nie radził sobie a to był naprawdę niezły zakres głośności. Dobra, milczę, poczekaj na rady speców :mrgreen: Ja się "ni znaju" :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dominik0310, na twoim miejscu brałbym 16", duże lepiej grają niż 13" ja mam z przodu zestaw woofery 16" plus zwrotnice i tweeterki a z tyłu same 16" plus wygłoszone drzwi i półka tylnia oraz radio 4x50W i nawet bez wzmacniacza gra to bardzo porządnie, bierz 16"

 

radio fabryczne masz 4x35W pewnie więc i 16 pójdą... poza tym polecam Ci wygłuszenie drzwi - nawet samodzielnie matą bitumiczną bo efekt jest zauważalny, dodatkową korzyścią jest likwidacja trzasków w drzwiach :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki bronius. Z przodu 16 wejdą ale jeżeli chodzi o tył to posiadam Megane Kombi i głośniki są montowane w dachu i 16 tam nie wejdą a niechce bawić się w jakieś powiększanie otworów a przodu są tam jakieś tweeterki i nie wiem co tam włożyć zastępczego. Mógł byś w związku z tym zaproponować mi jakąs gotową konfiguracje za rozsądne pieniądze. Będę ci bardzo wdzięczny.

 

Mogę na to wydać do 250zł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

samolepka
nie kumam o co CI chodzi ;-)

 

wygłuszałem w specjalistycznej firmie Car-Audio i efekt jest naprawdę :mrgreen:

 

[ Dodano: 2007-05-20, 17:17 ]

zależy ile kasy chcesz wydać... bo możesz kupić za 100 zł jaki i za 800 zł

 

mi za zestaw Rainbowa 265 bo taki mam z przodu wyszło 740 zł plus 650 za wygłuszenie, a tylnie głośniki 16 Infinity miałem już wcześniej z tym, że na przodzie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moroh, na forum wrzucałem manual jak rozebrać drzwi w megane, więc mając matę bitumiczną i trochę chęci nie powinieneś wydać w sumie więcej niż 150 zł plus kilka piw :mrgreen: (możesz kupić to w castoramie)

 

tylko pamiętaj by zgodnie z regułami sztuki to wyklejać (polecam poszukać na odpowiednich forach)

 

dominik0310, pomyśl nad tym http://strefacaraudio.pl/sklep/product_inf...products_id=132

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

250zł za 4 głośniki 16/13 ciężko będzie coś porządnego znaleźć, jak już to zastanów się czy nie warto najpierw zbudować lepszej sceny z przodu (woofery plus tweetery) a potem ewentualnie dokupić coś na tył

 

a głośniki za 50 czy 60 zł nie są zbyt wiele warte nawet jak w miarę znana firma je robi

 

może Phonocary Y-line?

http://allegro.pl/item193243565__phonocar_...ione_13tki.html

http://allegro.pl/item193459123_phonocar_2..._zwrotnice.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!