Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Wyciek ze skrzyni biegów / Megane 1.6 '97


a_adach

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Od roku jestem posiadaczem Renault Megane 1.6 z 1997 roku. Mam spory wyciek z wybieraka skrzyni biegów. Chciałbym się dowiedzieć, czy aby uszczelnić wybierak, trzeba demontować całą skrzynię biegów. Czy ktoś miał już taki problem i wie ile może kosztować naprawa?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Mam ten sam problem. Bylem u majstra powiedzial, ze trzeba bedzie wyciagnac silnik i skrzynie, roboty w ch... auto dwa dni na warsztacie, zeby wymienic jedną uszczelke. Stwierdzil, ze "wszystkie francuskie tak mają".

 

 

Dodam jeszcze, ze dzwonilem do sklepu, simering kosztuje ok 70zl, ciekawe ile za robote, pewnie 100-200zl. "pjjjjjjęknie"

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za kompletną tulejkę wybieraka w serwisie zapłaciłem 48 zł. Na mój gust nie trzeba demontować skrzyni - jeżeli to taki sam patent jak u mnie w Scenicu. Wystarczy szlifierką rozszlifować ten spaw na dole który łaczy wybierak z tym kawałkiem blachy, który gdzieś tam dalej łączy się z drążkiem zmiany biegów. Jak oddzieli się te dwa metalowe elementy to bez problemu można wymienić tulejkę uszczelniającą. Potem wystarczy jedynie na nowo zespawać obie części koniecznie pamiętając, żeby złożyć je w tej samej pozycji w jakiej były przed demontażem !!!! Przy spawaniu nie mozna dopuścić do nadmiernego wzrostu temperatury wybieraka bo spali się simmering! Pomysleć o chłodzeniu! U mnie musieliśmu jeszcze potem podregulować drążek zmiany biegów aby wchodziły wszystkie biegi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój mechanik stwierdził,ze konieczne jest wyciagnięcie silnika.Z tym,ze u mnie kapie i z wybieraka i łaczenia skrzyni z silnikiem.No i jak wyzej-robota na dwa dni a koszt 400-500zł.Pozdro. :-?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam

mozna rozszlifować wybierak i zespawać na nowo ale watpie w to zeby nie przegrzał sie simmering ,jest blisko miejsca gdzie trzeba spawać ale napewno taniej ;-)

niz wyciągac cały silnik ze skrzynia i rozbierac skrzynie

a sanki dłuzej sie demontuje niz wyciaga silnik za skrzynia z komory :-P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!