Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Zakup pierwszej meganki II - proszę o radę


Mikolaj

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich !

Zalogowałem się na tym forum ponieważ planuję zakup samochodu używanego marki Renault a dokładnie Renault Megane II hatchback.

Od paru dni przeglądam wszelkie posty dotyczące wersji wyposażenia oraz silników, postanowiłem jednak poprosić Was o pomoc.

Na początek troszkę więcej konkretów:

1. Chcę kupić auto z 2006 roku lub 2007.

2. Będę używać auto do poruszania się w mieście. Przewidywany przebieg to około 1,2-1,7 tyś km/miesięcznie.

3. Zależy mi na tym by szybko się nagrzewało.

4. Zależy mi bardziej na komforcie i bezawaryjności niż oszczędności silnika.

5. Obowiązkowo z klimatyzacją oraz ABS

Biorąc to wszystko pod uwagę, jaką wersję wyposażenia powinienem wybrać oraz jaki silnik możecie mi polecić.

Sporo tu przeczytałem o usterkach związanych z silnikiem benzynowym 1,6, który był wcześniej moim faworytem. Nie wiem jednak jak to wygląda z rocznikiem 2006 czy w/w problemy zostały wyeliminowane czy też nie itd...

Wszelkie rady będą dla mnie bardzo przydatne.

Pozdrawiam Wszystkich

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

phII to w naszym języku phase II czyli wersja po face liftingu (ze zmienionymi reflektorami i detalami we wnętrzu oraz kilkoma wadami na które chorowała Megane ii Ph I) i były one sprzedawane od 2006 roku (o ile dobrze pamiętam)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za wyjaśnienia - czy to oznacza, że usterka dot. KZFR nie dotyczy silnika 1,6 w modelach od 2006 począwszy?

 

Jakie są wasze wyniki spalania z tym silnikiem w mieście - tylko proszę o realne bez hurra optymizmu ;-)

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok, słuszna uwaga.

 

Mimo wszystko, abstra[ciach]ąc troszkę od spalania to czy może ktoś odpowiedzieć jakiej wersji wyposażenia szukać i z jakim silnikiem. Nie mam specjalnych preferencji. Szukam po prostu modelu o możliwie najmniejszej awaryjności <ok>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szukaj takiej wersji na jaką cie stać i jaka ci odpowiada. Kombinacji jest naprawdę dużo. Ograniczają cię tylko finanse i względy estetyczne. A co ma sie zepsuć to się zepsuje. Jeżeli autko nie jest katowane i się dba o niego to do serwisu będziesz jeździł tylko na wymianę elementów które zużywają się z biegiem czasu. Ja w swojej 1.4 poza prostowaniem obudowy od katalizatora nie robiłem na serwisie nic poza przeglądem po roku ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co dobrze pamiętam to po lifcie dostępne były Authentique (praktycznie zerowe wyposażenie) Expression (z automatyczna klimą i czarno-bezową deską) Dynamique (z lepiej wyprofilowanymi fotelami alufelgami i srebrnymi wstawkami wewnątrz) no i Privilege ( zdecydowanie najciekawsza wersja z praktycznie pełnym wyposażeniem niestety swoje kosztuje <ok>)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Authentique (praktycznie zerowe wyposażenie) ...

 

tere fere. Moja Authentique ma pełną elektrykę, czujnik świateł, deszczu, manualną klimę, abs, 6 poduch i coś tam jeszcze - tyle że pochodzi z włoch - a tam są nieco inne elementy wyposażenia "podstawowego" - czytając tu i tam stwierdziłem że coś podobnego oferowanego w Polsce nazywa się bodajże business line. Reasumując po prostu trzeba szukać... Aha - rolety w tylnych drzwiach też mam. <ok>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!