Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Carminat Guidage informe


Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich serdecznie.

Jestem nowy ale mam problem z nawigacja w moim aucie, mam meganke z 2004 1,9 dci, która posiada nawigacje (jak sądze) carminat 8000 z kolorowym wyświetlaczem który sie wysuwa. Jak zauważył Kurak_bu sa najnowsze mapy 2007-2008 i mam problem z nimi. Jeśli jest to możliwe proszę o wyjaśnienie kolege Kuraka aby napisał jak je nagrać na płyte żeby działała. Ja zrobiłem to tak ściągnełem 5 plików winrara mapy Polski ze strony http://rapidshare.com/users/6BP82N, które po rozpakowaniu dały mi dwa pliki o nazwie: rg-nq272 i rg-nq272.cue które zajmują 451 mega. Nagrałem je na płyte w takiej postacji ale nawigacja jej nie czyta. I teraz pytanie czy zrobilem to dobrze czy może trzeba to zrobić w inny sposób??? Nadmienie ze soft w mojej nawigacji to 5.30.

Proszę o podpowiedz w szczególności kolege Kuraka.

pozdrawiam wszystkich i czekam

styku2

post-4809-1194944720_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Dzięki serdeczne babis za szybką odpowiedz.

Szczerze powiem, że wczoraj sam pokombinowałem i udało mi sie ;-) Po prostu nagrałem to jako dane w nero a to był obraz płyty, zmyliło mnie że komputer nie pokazał ikony "obraz płyty" tylko jako plik nierozpoznawalny. Także włożyłem do czytnika nawigacji i działa i powiem że całkiem nieźle. Moja mieścina ma kolo 12 tys mieszkańców i jest na mapie i ma prawie wszystkie ulice (choć adresów i nazw ulic nie ma wszystkich) to bardzo dobrze, poprzednia mapka jaka miałem (oczywiście też dzięki forum) pokazywała moja mieścinę jako krzyżówkę krajówki 22 i drogi 154. Teraz nasuwa mi sie pytanie - jeśli jadę przez pół Polski do załóżmy południowych Niemiec to muszę zmienić płytę w czytniku, czyli nie mam możliwości wyznaczyć sobie trasy. krótko mówiąc czy istnieje jakaś możliwość kalibracji tych dwóch map na oddzielnych płytach? Dodam że nie jestem pewien czy czytnik nawigacji czyta płyty dvd (chyba nie) co by załatwiło sprawę bo wgrało by się wszystkie mapy ;-) . Ma ktoś jakieś pomysły?

pozdrawiam serdecznie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam zainteresowanych navi monochromatyczną CARMINAT 5000 ,po dłuższej nieobecności na forum z zaciekawieniem przeczytałem posty kolegi tacim i rak. Również we mnie odżyła nadzieja na płytę z RP. Po przejrzeniu strony http://www.renault-aftersales.de/ potwierdzam iż są dwa rodzaje płyt . Jedna o nr. 8200764263 (na pewno do SH3) i druga o nr.7711423071 ( pisze że też do SH3 ) ,dzwoniłem do najbliższego ASO z prośbą o informacje ,ale tam jak zwykle nic nie wiedzą oprócz ceny.W związku z powyższym wysłałem maila do Renault Polska z zapytaniem czy płyta nr.7711423071 jest do Carminata SH1 czy SH3. Mam nadzieję iż będzie to odpowiedź pozytywna (SH1).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurde zgodnie z tym

http://www.marktplaats.nl/index.php?url=ht...html%3Fxref%3D1

jest wydanie na SH1 (B27)5xCd w tym wschodnia europa.

 

[ Dodano: 2007-11-14, 21:18 ]

Przyjaciele z południa piszą takie rzeczy

No to záleží na typu navigace, kterou tam máš. Do Renaultů se toho dávalo dost. Např. mapy od Navteq jsou pro rok 2007, tyto:

 

- Carminat Guidage Informé (Becker) - CD verze A27 (SH3) nebo B27 (SH1)

- Carminat Navigation Informé (VDO, v1 nebo v2) - CD verze V27

- Carminat Navigation et Communication (Xanavi) - DVD verze V27

 

[ Dodano: 2007-11-15, 07:31 ]

Albo coś takiego ale języka to znać nie trzeba

Alors pour le Carminat Guidage Informé (BECKER SH1) la dernière version est la B27. Il existe le pack de 5CD pour toute l'Europe au prix de 208€HT (ref: 77 01 068 884) mais il est aussi possible d'acheter uniquement un des 5 CD, par exemple le CD3 (France, Espagne, Portugal) pour la bagatelle de 166€HT (ref: 77 11 423 072).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam ponownie

po wczytaniu się w temat o nawigacji - ciężko kapuję (albo taki zamulony dzień)

kto mi pomoże i podpowie jaką mapę zastosować- ewentualnie wypożyczy do testu na 1 godzinę - podjadę. - albo gdzie kupić mapę zwłaszcza Polski ale najpierw chciałbym wypróbować.

mam carminata z wysuwanym wyświetlaczem

i jedną płytkę na Estern Europe v26

ref. 8200610602 (4R)

 

Ciekawostka

Jako że meganka jest półroczna i jeszcze długo na gwarancji - zwróciłem się do sprzedawcy z prośbą o pomoc- cisza. Nic nie wiedzą - najlepiej sprzedać i obiecać że za kilka miesięcy będzie aktualizacja.A teraz to każdego mają w d.. bo kupił auto.

No może gdyby chciał kupić następne to się trochę postarają i...

 

reasumując

proszę o pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Tez mam ten typ nawigacji :) mam mape niemiec i francji z mapa polski sie nie spotkalem. Wiem tylko ze jest juz dostepna mapa wschodniej europy wersja V27. Mozna ją kupic na niemieckiej stronie.

Ps. jakie masz pokrycie drogw polsce na swojej mapie ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Jak sprawdziś czy mam Carminata 5000 czy 8000? posiadam renault megane z 2002r.

Sprawdziłem wersja oprogramowania to 2.4 data produkcji06/18/2001 nie wiem jak może być 18 miesiuąc ale tak pisze. Mam pytanie czy Mapa.Polski.Tele.Atlas.Vdo.Dayton.2007-2008 się nada do mojej navigacji? I jaką mam użyć płytkę do zmiany języka bo mam tylko fracuski? Z tabelki podanej przez m.arc.in ze strony drugiej wynika że ma to być płytka NAV5 w obojętnej wersji. Czy to prawda? Proszę o pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich jako nowy

 

Mam co prawda Lagune II ale jak zdazylem sie zorietowac ma ona navi Carminat5000 (monochromatyczny wyswietlacz).Kupilem to auto tylko z jedna plyta CD.

Plyta ma nr 8200494204 GB/Ireland ale ona u mnie nie dziala. Wydaje mi sie ze ta plyta jest do Carminat8000 czy umiecie po tym numerze to rozpoznac?

 

Drugie pytanie to nie wiem jaki mam model odtwarzacza aby to sprawdzic probowalem wyjac radio ale nie mam odpowiednich blaszek i nic z tego nie wyszlo :cry: . Za to zdemontowalem wyswietlacz i na nim, na wiazkach przylaczeniowych a takze we wnece deski rozdzielczej w ktorej usytuowany jest wyswietlacz a takze na samym wyswietlaczu LCD sa numery typu 8200297874 dalej cos w stylu CARB/***, na wiazkach kabli do navi 820026****a na wyswietlaczu820021***** i jest jeszcze SOFT V1.06. Czy z tego da sie rozpoznac jaki to model i jakie plyty sa do niego potrzebne i skad je pobrac?

 

A MOZE KTOS CHCIALBY WYMIENIC SIE OPROGRAMOWANIEM? - plyta, ktora mam jest oryginalna bez rys ale chyba nie do mojej nawigacji (na pudelku jest navi z kolorowym wyswietlaczem)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najważniejsza różnica pomiędzy Carminat 5000 a 8000 to ta, że 5000 ma monochromatyczny monitorek a 8000 ładniusi kolorowy.

MarLo po numerze to może być do SH3. Musisz wybebeszyć radio bo inaczej to nawet chyba po numerach nikt ci tego nie sprawdzi. Wsadzasz w otwory cuś metalowego i ciągnięsz-odchylasz blaszki do środka radia do wewnątrz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dawno mnie nie było i trochę odpuściłem temat nawi ale TACIM mnie zainspirował dzięki kolego. jest na allegro mapka polski do 5000 droga ale jakbyśmy się dogadali w kilka osób to może być bardzotanio.

http://www.allegro.pl/item270718292_mapa_p...nic_laguna.html

 

Jeżeli będzie miał ktoś poważne propozycje to zapraszam na PW

 

[ Dodano: 2007-11-22, 09:46 ]

Jest też do zmiany języka

http://www.allegro.pl/item269621688_renaul...a_carminat.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[cięcie]

 

Miałem wątpliwości czy jest to SH1 czy SH3 ,ale na forum Laguny znalazłem coś takiego

 

---To jest mapa A26 (czyli SH3) - mam taką mapę i niestety jest marnie z pokryciem poza Warszawą . Opina dotyczy to właśnie tej mapy

Nie jestem pewien ,ale z netu wychodzi że nr mapy do SH1 powinien zaczynać sie od 7...

 

Radzę sobie przypomnieć regulamin forum - Prezes

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!