Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Obroty na 1,8tyś.


Vargas

Rekomendowane odpowiedzi

Tak jak w temacie, coraz częściej trzymają mi obroty tak wysoko na biegu jałowym tak jak by coś się zacinało. Mało kiedy jest około 1000obr. Krokowy mam wyczyszczony ale mimo to jest możliwe że już nie dziala tak jak powinnien?

 

Co myślicie o takim zachowaniu obrotów?

 

 

[EDIT]

 

Gdzieś na forum wyczytałem. """"Witam, po dluzszej jezdzie obroty w mojej megance classic 98rok 1.6 na gazie wskakuja na 2,5tys na luzie. Co moze byc tego przyczyna ? """"

 

 

odp.

 

"""" Za podniesienie obrotów na zimno odpowiada termostat znajdujący sie w podstawie filtra paliwa, który porusza dzwignię znajdująca sie z tyłu pompy za pomoca stalowej linki. Prawdopodobnie odzyskasz wolne obroty po zmniejszeniu naciagu tej linki.Linkę należy regulować na ciepłym silniku. Wtedy powinna być luźnawa. Na zimnym silniku powinna być dość mocno napięta. Śruba do regulacji znajduje się na lince z tyłu/lewej strony pompy wtryskowej.

 

Jeżeli za mocno odpuścisz linkę i nie będzie ona napięta to obroty na zimnym też spadną.

"""""

 

Co o tym sądzicie? jak to może być w przypadku Meganki?

 

 

[EDIT]

 

A czujnik temperatury może być walnięty?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...

Vargas, po kolei.

Krokowy mam wyczyszczony ale mimo to jest możliwe że już nie dziala tak jak powinnien?
tak, były przypadki ze dopiero wymiana pomogła.

 

a podniesienie obrotów na zimno odpowiada termostat znajdujący się w podstawie filtra paliwa,
typowym objawem walniętego termostatu w pozycji tzw otwartej jest sytuacja gdy masz rozgrzany silnik, jedziesz szybciej i wskazówka temp spada momentalnie. I raczej nie ma to wpływu na obroty. Jak jest zimno to silnik na ssaniu rzadko przekracza mi 1200obr,

 

Może jak poprzedni właściciel miał problem z obrotami podciągnął linkę gazu efektem czego masz lekko uchylona przepustnicę. Krokowca przeczyściłeś, zaczął działać normalnie i masz obr za wysokie. Ale to by Ci się obroty równo trzymały na tych 1800....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!