Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Kupno Scenic II - podpowiedzi


Rudolf

Rekomendowane odpowiedzi

A ja wam powiem tak 150 km/h pociągnąć to żaden problem, ale wiem że co do spalania 1.9 daleko odbiega od 1,5. Po prostu 1.9 to chlajus. Szwagier ma 1.9 z 2006 i sam mi odradził ten silnik, a co do ładowności to żebyś ty wiedział co ja wożę i ile to by ci uszki opadły. 1.9 na pewno ma parę koników więcej, ale na prawde to daje mu z 10% przyspieszenia i 10% mocy. Nie ściemiam i nie wymyślam często ze szwagrem się zamieniam na parę dni i testujemy 1.9 jest mocniejszy ale troszkę a spala 2l więcej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

oko26 teraz byłem na strasie Bielsko-Gorlice - 200km - spalił mi 6.1l. Na pokładzie 4 osoby bez bagażu (ot turystyka). Trasę przebyłem w 2 godz. 45 min. Momentami przez góry waliłem 120 km/h. A spalanie wyszło jak wyszło ciut powyżej 6 litrów. Nie uwierzę że silnik 1.5 DCi spaliłby 4 litry.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio trasa Lublin-Żory ok. 390km w mniej niż 6 godz. - spalanie 4.1 l/100km z włączoną klimą. Jechałem sam z bagażem, a z jeszcze 3 osobami myślę, że w 4,5l bym się zamknął. Myślę, że 4l to jest realne do osiągnięcia, ale musiałbym nie przekraczać 120km/h, a na ekspresówkach ciężko nie przekraczać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o różnice 1.5 a 1.9 w dynamice jazdy, to różnica jest bardzo duża. Śmieszą mnie takie teksty że różnica w dynamice jest mała, różnica jest bardzo duża! Gdy szukałem Scenica, jeździłem i 1.5 dci i 1.9 dci, przez co wiem jaka jest różnica w dynamice. 1.9 DCI to wogóle inna klasa przyspieszania, elastyczności. A w te teksty o spalaniu 4.1 nie wierze, no chyba że preferujemy żułwie tempo a nie normalną jazde. Ja jeżdżąć dzień w dzień do pracy, 80% miasto, 20% trasa, 30 km w jedną strone, mam na Scenicu spalanie równe 6l. przy śr. prędkości 32km/h. Nie uważam żeby było to wysokie spalanie jak na ten silnik i wagę samochodu, tym bardziej że jeżdżę autem dosyć dynamicznie. Natomiast jeśli chodzi o trase, to nigdy nie sprawdzałem przy małych prędkościach spalania, natomiast średnio z trasy miesze sie w wyniku 5,7, przy prędkościach rzędu 160-170 km/h.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Średnia prędkość na polskich drogach 70km/h to raczej nie jest żółwie tempo, chyba że jest to "żułwie" tempo, bo to może być jakaś różnica.

Spalania na poziomie 4.1l nie wymyśliłem. Tak mi wyszło - wiadomo bez szaleństw, ale naprawdę przy dynamicznej jeżdzie. Kto nie chce nie musi wierzyć, a inni użytkownicy 1.5 po prostu to wiedzą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem wam tylko tylko tyle, każdy swoje chwali:-) Uważam że silniki 1.5 jak i 1.9 są udanymi jednostkami:-) Spalania są bardzo pozytywne, biorąc pod uwagę masę auta i dane moce. Także nie ma się o co sprzeczać, który mniej pali który więcej. Wiadomo że 1.9 zawsze będzie więcej palił. Po prostu cieszmy się się swoimi motorkami i dbajmy o nie:-)i życzmy sobie nawzajem bezawaryjnej eksploatacji:-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!