Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

ubezpieczenie OC


Mati20ck

Rekomendowane odpowiedzi

( wymiary 21x7.5 cm po złożeniu 10x7.5 cm ) - ubezpieczenie w Allianz.

 

Wymiary pierwotne: 21x10cm

Aby to zmieścić do złożonego dowodu - na 3 razy daje 7x10cm. I przecież w takim wymiarze bez problemu można by te wszystkie dane zmieścić, prawda? :) to jest jawne marnotrawstwo papieru :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

summa summarum, dowód oc czy to zawarcia umowy czy opłacenia, trzeba ze sobą wozić, gdzieś w sieci krąży artykuł, że za brak opłaconego oc, nawet kara do 200 tys. zł. A niektórzy ubezpieczyciele mogliby wziąć przykład i zainwestować w schludne i ergonomiczne wkładki do dowodu :)

ps: o proszę nawet znalazłem: http://www.tvn24.pl/-1,1604341,0,1,za-brak...,wiadomosc.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co wiem, to Uniqua daje takie małe wkładki jako odcinek, Allianz teraz ostatnio tez mnie uraczył takim małym świstkiem (składa się to dokładnie na 3 części i pasuje idealnie do dowodu rejestracyjnego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wtrącę się ponownie. Owszem problem jest w wymiarach. Powód jest prosty, a właściwie są dwa. Nie chce mi się wozić kolejnego składanego na 5 razy papierka. Dane które tam są, to dosłownie 3 linijki + pieczątka/podpis. Można więc zrobić mniejszego formatu - kalendarzykowego. A dlaczego? Z oszczędności, bo przy przełożeniu na liczbę sprzedawanych ubezpieczeń takich świstków jest ogrom. Papier drogi nie jest, ale to zawsze jakaś oszczędność dla firm i środowiska :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no to ja mam chyba najlepiej bo mam 3 kawalki papieru za szyba(jeden z ubezpieczeniem, drógi z podatkiem drogowym i trzeci z przegladem) i nawet prawko niekoniecznie jest mi potrzebne.... zawsze można dowieżć i okazać jak sie który uprze.... pozdrowionka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Witam

Sprawa wyglada w ten sposob, ze policjant podczas kontroli moze Ci sprawdzic czy masz OC czy nie, jedyna roznica jest w tym ze juz nie moze Ci sholowac auta za brak OC, tego sie dowiedzialem podczas kontroli, akurat w moim przypadku mi nie sprawdzil czy mam polise, ale zapytac zapytalem jak to teraz jest i taka uslyszalem odpowiedz.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Co prawda dotyczy barku polisy ale też przydatna informacja:

Niższe kary za brak polisy OC

Za jazdę bez ważnego ubezpieczenia OC kierowca zapłaci w tym roku nieco niższą karę, niż w roku ubiegłym – pisze "Rzeczpospolita".

Jeśli obowiązkowego ubezpieczenia OC nie wykupimy przez okres do trzech dni, wówczas kara wyznaczona przez Ubezpieczeniowy Fundusz Gwarancyjny wyniesie 410 złotych. W 2009 roku było to 420 zł.

Brak polisy OC przez więcej niż 3 i mniej niż 14 dni skutkuje z kolei karą w wysokości 1020 złotych, zamiast grzywny 1040 złotych obowiązującej w minionym roku.

Niedopełnienie obowiązku ubezpieczenia samochodu w okresie dłuższym niż 14 dni to już kwestia 2050 złotych, czyli o 40 złotych mniej, niż w roku 2009. Dla aut ciężarowych pełna kara sięga 3270 złotych.

Kontrolą polis zajmują się m.in. policja i organy rejestrujące auta. Obniżki wysokości kar spowodowane są niższym kursem euro.

http://moto.onet.pl/1592663,1,nizsze-kary-...kul.html?node=6

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Brak OC to brak OC, moim zdaniem i tak za małe kary, powinno być już od drugiego dnia, maksymalna stawka. W końcu i tak o przedłużenie polisy dba ubezpieczyciel, a skoro ktoś nie ma OC to zrobił to umyślnie z premedytacją, więc co jak co, ale zaraził nie potrzebnie innych uczestników ruchu na poważne kłopoty (finansowe związane z odszkodowaniem).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale czy w każdym normalnym kraju jest domniemanie niewinności? A w jakim kraju my żyjemy? Normalnym czy nie? Jeśli policjant chce nas ukarać to chyba powinien nam udowodnić winę, a nie my niewinność. Przecież jak zapomnę np. portfela to nie ma wpływu na to czy mam ubezpieczenie i prawo jazdy czy nie. Policjant od razu zakłada, że ich nie mam. Można np. zastosować procedurę oświadczenia. Taki kierowca zostaje spisany i podpisuje policyjny druczek. Na tę okolicznośc policjant informuje go, że w razie kłamstwa jest przewidziana kara jak za przestępstwo. Dodatkowo do 24 godz taki kierowca powinien przedstawić owe dokumenty na komendzie policji. Wg mnie tak mogło by być w demokratycznym państwie. A może mam za wielkie oczekiwania? Może powinno mi już wystarczyć, ze nie muszę nosić dowodu osobistego?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!