Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Duże spalanie Renault Megane 1.4e 1998 r 75 k


Matek

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Mam pytanie dotyczące tego samochodu.

Otóż mam wrażenie, że spala mi chyba kolo 12-13 litrow/ 100km. Nie jeżdżę jakos super szybko, oraz nie przyspieszam z pedalem w podlodze, normalna jazda, jak "Pan Bóg przykazał".

Prosiłbym o jakies rady, aby zmniejszyc te spalanie. Z tego co juz wyczytalem to zmiana filtru powietrza mogla by cos pomoc, lecz mysle ze moze cos jeszcze, sam filtr raczej duzo nie zmieni.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do za dużego spalania to głównie winna jest technika jazdy, brudne filtry, za szerokie opony, zbyt niskie ciśnienie w oponach, zły stan samochodu (np: łożyska kół), jazda na krótkich odcinkach lub w korkach..

 

A jak mierzyłeś ile Ci spala?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No własnie nie mam jak zmierzyc bo do pelna nie tankuje, ale pali sporo. Porownujac do mojego starego, ktory jezdzi sceniciem z 2001r on wydaje 20 zl na tydzien, mi idzie kolo 50 z tym ze jezdze troche mniej. I to jest ten problem. Technikę mam dobra bo nie rozpedzam sie super szybko, jesli widze czerwone wrzucam luz. Staram sie jezdzic ekonomicznie, lecz samochod nie pozwala. Zaczne od zmiany filtra powietrza, mam nadzieje ze dodacie jeszcze jakies pomysly.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wolne rozpędzanie i wrzucanie luzu to nienajlepsza technika na niskie spalanie dla samochodów na wtrysku :)

 

Rozpędzaj samochodzik szybko (zakres obrotów 2500-4000) po osiągnięciu odpowiedniej prędkości wrzuć wysoki bieg, aby obroty oscylowały w okolicach 2000, nie wrzucaj luzu, tylko hamuj silnikiem. Oszczedzasz na paliwie i hamulcach. Nigdy nie męcz silnika wciskając gaz do dechy na małych obrotach (1000-2000 obr.) w końcu to nie diesel :)

 

A co do sprawdzania ile samochód pali to nalej do pełna, wyjeździj z 300 km i wróć na stację i znów zatankuj- zobacz ile nalejesz. Ja nie jeżdżę dużo (20-25km dziennie) a na paliwo tygodniowo wydaję 60-70 zł, a spalanie w miescie wynosi 8-8,5l./100km.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!