Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Scenic Champs Elysses 2001 2.0 16V 140KM przebieg 315.000 km


gaultier

Rekomendowane odpowiedzi

Witam forumowiczow,

Poniewaz do tej pory nie mialem doczynienia z francuska mysla techniczna, wielka prosba o opinie. Mam mozliwosc dokonania zakupu Scenica z 2001 roku po lifcie w jak sadze wersji Champs Elysses (takie oznaczenia widnieja na listwach na drzwiach) w atrakcyjnej cenie ~ 8,0 tys PLN. Silnik 2.0 16V 140 KM Z wyposarzenia pelna elektryka, alu felgi, napewno 4 poduszki, nie wiem czy ma kurtyny. Uchylna szyba w tylnej klapie, przesuwane fotele tylnej kanapy. Klimatyzacja, szkoda ze nie klimatronik, komputer. Wszystko dziala sprawdzilem.

 

Niestety autko ma jedna duza wade, przebieg - 315 000 kilometrow.

 

Auto zaniedbane, poobijane, zderzaki polamane, uderzony lekko tyl prawa strona.

 

Do wymiany dwa zderzaki w kolorze, tylna klapa, maska, błotnik prawy przod, prawy tyl do wyklepania, srodek strasznie zaniedbany napewno do prania.

 

Autko od pierwszego wlasciciela, kupione w salonie, na biezaco serwisowane, wymienione klocki, tarcze, amortyzatory, tarcza, sprzeglo, oleje, filtry, wszystko na biezaco. Czlowiek, ktory je sprzedaje, to znajomy, duzo jezdzil po polsce w sprawach sluzbowych, dbal o mechanike, a olal estetyke, kupil sobie nowy samochod, a ten postawil na kolki.

 

Pali bezproblemowo, podobno oleju prawie nie bierze, z mechaniki do wymiany pasek rozrzadu, jakis uszczelniacz na walku. Komputer pokazuje srednie zuzycie paliwa na poziomie 8,8 l/100. Zawieszenie scisle, nic nie puka, nic nie stuka.

 

Chetnie bym zamienil moja omege z 95 roku na tego scenica, podoba mi sie jego przestronnosc. Wysoka pozycja za kierownica. Ilosc miejsca na tylnej kanapie dla dzieci. Jezdze niewiele, wiec nie potrzebny mi samochod ktory bedzie stal i tracil na wartosci, ale z 2 strony nie chcial bym sie wpakowac na mine.

 

Co sadzicie o takim zakupie? Gra warta swieczki?

 

Bede wdzieczny za wszelkie uwagi i opinie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8tyś byłoby atrakcją gdyby auto było w przynajmniej dobrym stanie. Zrób listę części i czynności które trzeba zrobić na już. Jak całość nie przekroczy 15 to wtedy będzie atrakcją. Na temat przebiegu szkoda się rozwodzić, 80% tych na allegro ma 150tyś ale x2.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli o mnie chodzi to wolałbym samochód z nawet dużym przebiegiem ale pewnym (znajomy itp), jednak stan tego egzemplarza jest nieco dyskusyjny. Kilku uszkoszeń zewnętrznych bym nie ruszał (pokrywa bagażnika jest delikatnie uszkodzona, maska wygląda że też minimalnie), jednak cena wydaje mi się cokolwiek za wysoka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zmasakrowane to auto na maxa..lepiej troche dolożyć i kupić coś w lepszym stanie...no chyba, że lubisz dłubać przy aucie i będziesz miał cierpliwość doprowadzić go do dobrego stanu..niemniej auto z przebiegiem ponad 300 tys. km po polskich drogach...ja bym sobie odpuścił...wybór należy do Ciebie:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Samochód strasznie zniszczony! Odradzam! Jeździłem identycznym i już przy przebiegu 160tyś wiele elementów w środku trzeszczało. Do ceny zakupu dodaj koszt wymiany rozrządu 1000 - 1500 PLN. Jeżeli jest to lakier tzw "kameleon" to wszelkie naprawy lakiernicze są strasznie drogie. Radzę poszukać scenica z tym silnikiem, mniejszym przebiegiem i bardziej zadbanego. Jest to możliwe ponieważ mało kto autem spalającym 9l/100km robi rocznie więcej niż 100tys.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!