Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

stuki w silniku


lajcik28

Rekomendowane odpowiedzi

Czesc mam pytanie mam megi z 97 1.6 w automacie.Problem jest taki ze slychac wyrazne stuki(silnik klekota jak disel) bylem u mechanika zeby wyregolowac zawory wyregulowaj i powiedzial ze wszystko jest ok zeby sie za bardzo tym (klekotaniem) nie przejmowac,wyraznie slychac ten klekot w kolektorze wylotowym co moze byc powodem?Dzieki za wszystkie odpowiedzi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 2 miesiące temu...

Witka...miałem podobny objaw w swoim...niby nic się nie działo...zadna kontrolka się nie świeciła...silnik miał moc itp..tylko ze...właśnie klekotał na wolnych obrotach jak rasowy diesel....podjechałem na serwis i okazało się ze było to koło zmiennych faz rozrządu...samo koło kosztuje ok 600 ale przy tym trzeba wymienic pasek, rolki itp razem ze wszystkim dałem 1400...hrrr ale auto umyte przynajmniej odstawili:) ale teraz chodzi jak mucha:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 lata później...

Witam

Piszę w tym temacie ponieważ i mnie dręczy ten problem z klekotaniem silnika.

 

Wiec w mojej megance 1.6 8v 97r słychać głośny klekot na niskich jak i na wysokich obr, czy to zimny czy ciepły. Klekot robi się jakby ciut głośniejszy.

Dlatego zabieram się za regulacje zaworów chodź nie wydaje mi się żeby były to zawory bo klekot dość wyraźnie słychać.

Co może być jeżeli regulacja nie pomoże? Koło zmiennych faz rozrządu, wałek rozrządu, klawiatura do wymiany, panewki ?

 

Dodam, że silnik dobrze pali, nie czuć chyba spadku mocy a obroty trzyma równo.

 

Aha i jeszcze jedno, czy po regulacji mogę odpalić silnik przy zdjętej pokrywie zaworów ? Chce sprawdzić czy wszystko dobrze się wyregulowało, a jak nie to chce spr skąd dokładnie dochodzi ten dźwięk, a przy okazji nie będę musiał kupować drugiej uszczelki jak się okaże ze coś dalej jest nie tak.

Edytowane przez Szeryf94
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po 1 ten silnik nie ma KZFR

Po 2 jak odpalisz bez pokrywy zaworów to zatrzesz silnik bo olej będzie wszędzie ale nie w silniku

Po 3 sprawdź wydatek pompy oleju podłączając manometr zamiast czujnika i smok w misce oleju. Po za tym kiedy ostatnio zmieniałeś olej ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pasek masz racje, pieprze głupoty, ten silnik nie ma KZFR.

Z tą pompa jak mówisz to jutro spr dokładnie poszukam o co tam z nią chodzi. Myślisz, że to przez nią może być spowodowanie te pukanie ? a co do oleju to olej niedawno zmieniany jak i rozrząd.

 

Niedawno wyregulowałem zawory. Silnik chodzi ciszej - nie słychać tak zaworów. Ale tak jakby jeszcze słychać te stukanie "puk puk" i to właśnie jakby na 2, 3 wlotowym - z tamtą jakby najbardziej słychać. Nie jest tak głośno jak było, ale wydaje mi się że jeszcze idealnie nie jest, gdzieś słychać nie głośne pukanie. Jutro zdejmę pokrywę rozrządu może tam gdzieś coś obciera. A jak nie to wejdę w kanał i spr czy w misie nie słychać tego pukania, moze to któraś panewka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te silniki lubią sobie postukać. Co do pompy to jeśli ma słabą wydajność to możesz przycierać elementy najdalej położone czyli głowice itp, co nie musi oznaczać ze sama pompa jest do wymiany może być tak ze kanały są przytkane lub smok, a żeby kanały wyczyścić to silnik byś musiał w proch rozebrać i sprężonym powietrzem przeczyścić.

P.S.

Na pewno masz 75KM a nie 90 KM ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mówisz ze lubią.....

Tak 75KM.

filmik przed regulacją, a później stawie po regulacji.

 

http://www.youtube.com/watch?v=BFjChVKzJaQ&feature=plcp

Edytowane przez Szeryf94
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może tak nie w temacie, ale popraw przewód WN na pierwszym cylindrze (pierwszym od skrzyni biegów). Dotyka do pokrywy kolektora i szybko się stopi.

Co do klekotania...

Lekko ten silnik będzie klekotał. Niestety nie posiada on popychaczy hydraulicznych i ten klekot jest tego efektem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak przewód zaraz po zakupie auta został poprawiony.

A tu filmik po regulacji. Ogólnie w realu ten silnik ciszej chodzi. No ale jakimś tam klekot w nim jest, ale to jak mówicie to chyba normalne...

http://www.youtube.com/watch?v=M4_epAfMjPg&feature=context-cha

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No różnice po regulacji widać dość ładnie.

No to bardzo się ciesze. Myślałem, że ten silnik powinien chodzić bardzo cicho jak to benzyniak ale jak mówicie ze te silniki tak mają to nie ma się czym przejmować.

Dzieki za pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!