Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Uszczelka pod głowicą


mireklu4

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Mam problem z uszczelką pod głowicą. Tydzień temu poszedł mi płyn do oleju. Zaprowadziłem autko do warsztatu gdzie mechanik stwierdził, że poszła uszczelka pod głowicą. W trakcie remontu okazało się, że prowadnice zaworów mają za duży luz i trzeba je wymienić. Tak więc całkowity koszt naprawy wyniósł ponad 1000zł. Po odebraniu auta z warsztatu zauważyłem, że poziom płynu jest na minimum więc go uzupełniłem. Wszystko było w porządku przez dwa dni. W sobotę po powrocie z pracy podniosłem maskę i zauważyłem bardzo niski poziom płynu, a olej zrobił się mętny. Mam pytanie czy to znowu uszczelka czy może coś innego? Jutro jadę z powrotem do mechanika i mam nadzieję, że zrobi to w ramach reklamacji, bo przecież za to zapłaciłem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

o ile dobrze zregenerowali głowicę (w profesjonalnym zakładzie razem z planowaniem jej) oraz prawidłowo zamontowali to być może to pozostałości starego oleju, nie da się ze wszystkich kanałów olejowych wyczyścic, wskazana wymiana oleju. Płyn natomiast mógł się odpowietrzyć, dolej raz jeszcze i obserwuj. Jeżeli się myle to oznacza , że spieprzyli robotę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sam dopiero wymieniłem uszczelkę i splanowałem głowicę .Jeśli wcześniej poszedł płyn do oleju,to należało go wymienić .Układ może być też zapowietrzony .Skoro mechanik Tobie to robił ,to śmiało do niego jedź niech sprawdzi ,wkońcu za coś kasę wziął.Sprawdż czy otwory w których są odpowietrzniki nie są zabrudzone ,ja przez to niemogłem z początku odpowietrzyć układu .Teraz mam spokój stan płynu jest ciągle ten sam .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedzi. Jutro pojadę do mechanika i zobaczę co powie.

 

[ Dodano: 2009-10-18, 20:41 ]

Witam. Zaprowadziłem auto z powrotem do mechanika i okazało się, że był krzywy blok. Na szczęście nie trzeba było go planować. Wystarczyło tylko dotarcie. Teraz jest w porządku, ale jutro mam zajechać do mechanika i spróbuje dociągnąć ją jeszcze na gorąco.

 

[ Dodano: 2009-10-18, 20:41 ]

Witam. Zaprowadziłem auto z powrotem do mechanika i okazało się, że był krzywy blok. Na szczęście nie trzeba było go planować. Wystarczyło tylko dotarcie. Teraz jest w porządku, ale jutro mam zajechać do mechanika i spróbuje dociągnąć ją jeszcze na gorąco.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!